L7-QoS pakiety i gry online [INACTIVE]

BrazilFW pomoc, dyskusje forum w jezyku Polskim

L7-QoS pakiety i gry online

Mensagempor Buz » Qui Dez 28, 2006 9:58 am

Witam !
Mam pytanie odnosnie pakietow gier . Doczytalem sie na stronie http://www.protocolinfo.org/wiki/List_of_Game_protocols ze czesc gier jest wsparta protokulami ktore umozliwiaja zdefiniowania priorytetow dla powyzszych. Doszukajac sie w katalogu /etc/l7-protocols protokolu Unreal ( i jego odmiany ) nie odnalazlem go; (wykorzystuje port 7777 dokladnie taki sam jak gra Lineage II o ktora mi chodzi ) . W zaistanialej sytuacji nie moge podniesc priorytetu dla wspomnianej gry . Filtr zdefiniowany dla portu 7777 wystepuje w moich ustawianiach filtrow jednak nie jestem do konca przekonany czy pracuje wlasciwie. Protokoly Skypetoskype,skypeout etc pracuja doskonale nawet na waskim pasmie gdy tak zdefiniuje klasy. Pytanie moje jak i prosba plynie taka : Gdzie znajde protokol do gry Lineage lub dla Unreal ? Czy mozna zdefiniowac samemu taki protokol, ewentualnie "przerobic" ?

Licze na pomoc z Waszej strony :)
Buz
 

Mensagempor kania » Qua Jan 03, 2007 12:58 pm

http://l7-filter.sourceforge.net/protocols

No niestety nie widze tam pakietu do Unreala, albo do Lineage'a
Definicja filtrow po portach daje taki sam efekt i powinna dzialac (u mnie dziala)
kania
 

Mensagempor neo@ » Sex Jan 05, 2007 12:09 pm

Moze zauwazyliscie pewna zaleznosc iz po restarcie bf majac wgrany dodatek l7 on sie nieodpala gdyz w Aktywne zasady Firewall - mangle w narzedzial diagnostycznych niepokazuje markowania pakietow i ograniczenie ,dopiero po reload QoS-L7 package idzie oki u was tez tak jest???? moze do crona wpis o przeladowanie qos np co 60 min co ? tylko u mnie przy 512 RAM i 70 klasach i jednej glownej z Filtrami trwa to ok 5min:D i z tego powodu zrezygnowalem z klas dla userow na bf i tutaj dobrze spisuje sie MT.
neo@
 

Mensagempor kania » Sex Jan 05, 2007 2:51 pm

U mnie l7qos laduje sie poprawnie, mam wersje 2.27.3 i paczki jak w sigu.
Dopisz do /config/rclocal.cfg odpalanie l7qos: "/etc/rc.d/rc.l7qos"

Moj system z 10 klasami wypuszcza ruch na swiat po 3 minutach od resetu.

Niektore klasy mam zrobione dla grupy IP np 192.168.2.16/30 (cztery IP)
Ale to wymagalo wyczajenia kto jest ssaczem, a komu nie zalezy na predkosci.
Zwyklych userow (generujacych do 50MB ruchu dziennie) mam pogrupowanych po 2ch na klase, dzieki temu ilosc klas spadla, a ludzie nie narzekaja.
8)
kania
 

Mensagempor neo@ » Sex Jan 05, 2007 6:52 pm

a conlimit smiga bo u mnie tez nie pokazuje ruchu ?
neo@
 

Mensagempor kania » Dom Jan 07, 2007 6:29 pm

Conlimit u mnie nie dziala, probowalem roznych paczek (beta4,5), bez skutku :(
kania
 

Mensagempor dido » Seg Jan 08, 2007 9:04 am

U mnie też z conlimitem była porażka , próbowalem nie raz , ogolnie nie uzywma i nie bede chyba ze wyjdzie jakas paczka o 100% działaniu.
dido
 


Voltar para Polish Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 0 visitantes

cron