Sprawa UPLOAD w sieci [INACTIVE]

BrazilFW pomoc, dyskusje forum w jezyku Polskim

Sprawa UPLOAD w sieci

Mensagempor neo@ » Sex Set 15, 2006 8:26 am

Wiadomo iz DSL np 4M/b ma 512kb wyjscia co daje 64KB jak u was wyglada sprawa uploadu bo u mnie jest prawiena na maxa rzadko spada ponizej30 KB troche za cienka ta rura, ogolnie u was przeszkadza to innym uzytkownikom w graniu,.. itp??jak tak w jaki sposob zsobie radzicie z upload-em??
neo@
 

Mensagempor traczyp » Sex Dez 08, 2006 5:39 pm

Poswiecilem konfiguracji lacza DSL 4M/b kilka dni i doszedlem do takiej konfiguracji pozwalajacej na granie w CS przy pingach do 50ms.

Polecam ci nastepujaca konfiguracje:

QOS

Skrypt BrazilFW (manualna konfiguracja)

Pobieranie 4000
Wysyl 500

Reszta standardowa oprocz wysylania smieci (zmien wartosc z 5% na 2%)

Klasy QOS
(mam 21 komputerow w sieci)

Min pobieranie okolo 320 kbit/s
Max pobieranie okolo 800 kbit/s
Min wysylanie 34 kbit/s
Max wysylanie 120 kbit/s

Oczywiscie caly problem to programy typu Emule itp. Ustawienia QOS zaleza w duzym stopniu od ilosci userow kozystajacych z tych programow. Ja wiem ze mam 5 takich uzytkownikow co sciagaja prawie ze 24h. Reszta sporadycznie albo wcale.

Przy takich ustawieniach mam max UPL na poziomie 57KB/s czyli 456kbit/s. Musisz pamietac ze wartosc 512kbit/s to wartosc maksymalna a nie gwarantowana! Przy wysyle na poziomie 500 kbit/s ping napewno nie osiagnie wartosci 30ms w godzinach szczytu (w moim przypadku tak bylo).

A pozatym wszystkim mam 2 profile, dzien i noc. W nocy czyli od 23 do 7 rano daje min UPL na 64 kbit/s a maks na 160 kbit/s. oczywiscie daje takze wiekszy download.

Od momentu kiedy zastosowalem takie ustawienia nie mialem zadnych skarg od graczy na zbyt wysoki ping w dzien czy w nocy.
traczyp
 

Mensagempor neo@ » Sex Dez 08, 2006 6:54 pm

Witam, miło mi w koncu ze ktos blisko mnie uzywa BF Głowno wita :D obecnie mam 65 userow z uploadem poradzilem sobie na dwojaki posob na bf wprowadzilem klasy w l7 oczywiscie CS na wysoki:) z domylna konfiguracja, do tego mam dwa MT i most w 5Ghz miedzy nimi po 30 osob na radio na 2.4Ghz proste markowanie pakietow + simple qos blokada niektorych wirkow i otoczenia sieciowego i wyszlo na linku ok 6Km 25-50ms do polskich serwerow:D co wazne nikt nie narzeka daj znac na gg to sie pogada:D dodam tez ze ludziska maja 512Kb/64 maks dla ruchu p2p na 1 radiu 2.4Ghz 360k/b 128k/b czyli teoretycznie niemoga zapchac sobie lacza p2p,na noc maja cale lacze tzn ogranicza ich tylko bf:D, No coz ale maja tez rozne wynalazki takie jak p2m, fast down itp ... to ostatnie dziala na 80 i idzie przez squida a tego niewiem jak blokowac myslalem nad iptables i kombinowaniem z rozlanczaniem np po 10 min z danym ip, jak co wymysle dam znac.
neo@
 


Voltar para Polish Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 1 visitante