przypisanie IP do MAC [INACTIVE]

BrazilFW pomoc, dyskusje forum w jezyku Polskim

przypisanie IP do MAC

Mensagempor neo@ » Ter Set 12, 2006 11:47 am

Mam moze takie lamerskie pytanie ale jak mozna przypisac na stale ip konkretnie do mac karty sieciowej, chodzi mi o to zeby ludek niemogl sobie dowolnie zmieniac ip przez co zaklamywac ipacc ???ustawienie w Dhcp daje nam tylko przypisanie adresu do karty ale niedaje tego ze ktos niemoze zmienic sobie ip.
Takie male odkrycie BF ma wbudowany wlasny serwer dns w cahe trzyma translacje adresu na ip takim kodem przekierowuje zapytanie o nazwy do dns
Código: Selecionar todos
iptables -I PREROUTING -t nat -s 192.168.1.0/24 -p udp --dport 53 -j DNAT --to 192.168.1.1:53

do bf i odziwo sprawdzajac najszybszy DNS wwwspeederem jest nr 1 u mnie znacznie przyspiesza to otrzymywanie stron[/code]
neo@
 

Mensagempor kania » Dom Set 17, 2006 12:34 pm

Ja mam wyciete wszystkie IP oprocz tych, co ida z DHCP.
Userzy u mnie sa aktywni, codziennie kompy wlaczaja, wiec jakby ktos wpisal sobie inny IP to predzej czy pozniej pojawia sie 2 kompy z tym samym IP, ale roznymi MAC-adresami. Wtedy Windowsy u obydwoch userow wypisuja w pieknym okienku, ze jest "blad konfiguracji sieci i nalezy sie skontaktowac z administratorem"


PS
Moglbys mi przeslac na mejla, lub umiescic gdzie ten "wwwspeeder" szukam na sieci, ale wszedzie linki juz nieaktualne, a osiolek mowi, ze jestem 3365-ty w kolejce u jedynej osoby, ktora to ma :(
kania
 

Mensagempor neo@ » Seg Set 18, 2006 6:54 am

Cze akurat wwwspeedera nie moglem tez znalezsc ale tutaj masz podobny program Speed selecton http://space.internetdsl.pl/pliki.html czy jakos tak:D
Kurcze denerwuje mnie to ze ludki moga zmieniac sobie ip a co dopiero spoofing mac kupuje cisco na apeki lub mikrotika moze jak polacze to z BF bedzie super, w sobote z nudow siedzialem do 4 w nocy przed kompem z 6 sieci wlan z ktore widzi moja antena w 5 dostalem dostep do internetu hehe stanelo dopiero na radiusie :D musze wprowadzic go u siebie bo klucz wep filtr mac to mozna sobie zabezpieczac wlan-a :(
neo@
 

Mensagempor neo@ » Seg Set 18, 2006 1:29 pm

Problem sie rozwiazal wraz z wersja 2.29 2.27 miala crash-a po snort-cie hehe
neo@
 


Voltar para Polish Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 3 visitantes

cron