Harmonogram zadan (Cron/Scheduled Tasks) [INACTIVE]

BrazilFW pomoc, dyskusje forum w jezyku Polskim

Harmonogram zadan (Cron/Scheduled Tasks)

Mensagempor dido » Sáb Fev 25, 2006 5:34 pm

Czy ktoś używa może tej konfiguracji ?
bo zastanawiam sie nad wprowadzeniem w weekendy blokady p2p w godzinach 20-23 ale nie wiem czy wszystko działa w nim dobrze , czy mi sie nie bedzie zawieszał FW czy coś w tym stylu ?
wiem że w temacie QOS ktoś opisywał jak zrobić plan zadań ale czy to ktoś testował ? bo narazie nie mam jak sam przetestować bo ludzie maniacy siedzą ...
dido
 

Mensagempor Hamski » Dom Fev 26, 2006 8:07 am

jest to do zrobienia i do wykonania :) (wieczorkiem dam opis jak to zrobic)
Hamski
 

Mensagempor Visitante » Dom Fev 26, 2006 2:48 pm

to mowisz ze tego uzywasz ? ale dziala ci to dobrze i czy nie musisz raz na jakis czas resertować serva ?
Visitante
 

Mensagempor Hamski » Dom Fev 26, 2006 6:35 pm

no uzywam i dziala wszystko dobrze mam tez w harmonogramie ustawione 2 restarty na tydzien wszystko dziala znakomicie ! (sorry ale dzis nie wyrobie sie z tym opisem)

EDIT: A jednak zdaze to dzis napisac :P

1. Profil na ktorym nie beda dzialaly zasady blokowania programow p2p:

- Nie wpisuj w tym profilu zadnych zasad ktore maja blokowac programow p2p
- Wchodzisz [Scheduled Tasks] zaznaczasz [Enable Scheduled Task Process (Cron)] na Yes, nastempnie wchodzisz w [Edit Tasks File] i wpisujesz regulke:

40 23 * * 5 profile.load blockp2p

Ok, Backup systemu
- Wchodzisz w [Profiles], robisz profil o nazwie unblockp2p
- Backup systemu

2. Profil na ktorym beda dzialaly zasady blokowania programow p2p

- Wchodzisz w swoje ustawienia gdzie gdzie chcesz zablokowac programy p2p
- Backup systemu
- Wchodzisz [Scheduled Tasks] zaznaczasz [Enable Scheduled] Task Process (Cron)] na Yes, nastempnie wchodzisz w [Edit Tasks File] i wpisujesz regulke:

20 0 * * 1 profile.load unblockp2p

Ok, Backup systemu (skasuj poprzednia regulke: 40 23 * * 5 profile.load blockp2p)
- Wchodzisz w [Profiles], robisz profil o nazwie blockp2p
- Backup systemu
- Jesli by system stawal deba lub sie zamulal po jakims czasie mozesz tez dopisac w nowej lini regulke ktora bedzie robila backup systemu a zaraz po tym nowa regulka (w nowej lini :)) ktora bedzie restartowala system. Bedzie ona zawsze odpalana w poniedzialek zaraz po zaladowaniu profilu ktory bedzie odblokowywal programy p2p czyli powinno to wygladac tak:

20 0 * * 1 profile.load unblockp2p
40 0 * * 1 lrcfg.back
0 1 * * 1 reboot

Niesadze aby system sie zamulał, ale jak by to robil dopisz to

3. Upewnij sie ze zegarek w biosie chodzi dobrze :)
4. nie wpisuj w regulke dnia 6 (soboty) ani 7 (niedzieli) z swojego doswiadczenia wiem ze cos tu chyba wlasnie z tymi dniami jest poknocone wiec regulka musi byc odpalona w piatek (5) i znow odpalona w poniedzialek aby odblokowac (1)
5. by happy :D

Jest to prosta sprawa ale troszke zakrecona wiec moglem sie gdzies pomylic, a wiec jakby co to poprawie to :) Ale sadze ze wszystko napisalem dobrze
Hamski
 

Mensagempor Visitante » Seg Fev 27, 2006 5:52 am

a powiedz mi jak normalnie robisz restart ?
wchodzisz na zakładkę RESTART i tam dajesz znowu RESTART ?
bo mi to nie działa... nie resetuje sie mi a jedynie FW sie wyłańcza a komp dalej pracuje i nic...pewnie to bedzie zależało jaki sie ma komp na servie ?
Visitante
 

Mensagempor Hamski » Seg Fev 27, 2006 9:29 am

- Restart z webadmina dziala mi

- Moze to zalezec od kompa (raczej watpie w jakies wadliwe dzialanie jakiejs czesci moze bfw nie ma sterow do czegos cholera wie) lub moze cos jest sknocone z systemem, postaw go na nowo to chyba nie zadna sztuka, a wiec sprawdz to. Jesli nie zadziala bedziesz mial pewnosc ze to cos z kompem :(
Hamski
 

Mensagempor Visitante » Seg Fev 27, 2006 10:40 am

ten restart to mi chyba w sumie nigdy nie działał, wiem że jeszcze gdzieś widziałem takeigo patcha do restartów , może on cos pomoże,kto wie...
Visitante
 

Mensagempor Hamski » Seg Fev 27, 2006 12:28 pm

w poprzednich wersjach tez nie dzialal czy tylko w tej ?
Hamski
 

Mensagempor dido » Seg Fev 27, 2006 1:17 pm

juz znalazłem dlaczego nie chce resetować

viewtopic.php?t=54743


widze że na compaqach nie działa to chyba.... :roll:
dido
 

Mensagempor dido » Ter Jun 13, 2006 4:32 pm

Hamski czy ta wersja charmonogramu dalej jest aktualne i w pelni sprawna bo sie biore za 2 profile dzienny i nocny ?
chce zrobic z natem na dzien i bez na noc , czy to jest mozliwe bez resertowania systemu ? bo po wylaczeniu nat on chce restart a moj compaq nie resetuje się.
dido
 

Mensagempor Hamski » Sáb Jun 17, 2006 5:40 am

Mysle ze zadnego restartu nie potrzeba, w czasie zmiany profilu bfw przeladowuje wszystkie wazne zaspisane opcje:

l7qosflt.cfg
coyote.cfg
firewall.cfg
portfw.cfg
fireloc.cfg
qosfilt.cfg
qosclass.cfg
hosts.dns
reserve.cfg
cron.cfg
subnet.cfg
rclocal.cfg

Wiec mysle ze restart bedzie zbyteczny
Hamski
 


Voltar para Polish Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 3 visitantes

cron