brakło miejsca na ftpie ? [INACTIVE]

BrazilFW pomoc, dyskusje forum w jezyku Polskim

brakło miejsca na ftpie ?

Mensagempor p-avel » Sex Jan 25, 2008 10:54 am

mam takie objawy
gdy wgrywam plik na ftpa to wgrywa mi tylko 20% z 700mb i jak zostawiłem ten plik próbowałem zrobić backup to był komunikat że brak miejsca na dysku, w ograniczeniach dla konta dałem 800mb to z tym nie powinno być problemu. Jak poprzestawiać zeby było jak należy, albo prezneiść katalog gdzies indziej aby wszytko poszło jak trzeba dodam że dysk 80gb. Pozdrawiam
p-avel
 

Re: brakło miejsca na ftpie ?

Mensagempor p-avel » Seg Jan 28, 2008 11:51 am

hej panowie! nikt nie stawiał ftpa na brazilu?
może ktoś by podpowiedział zeby wszystko poprawnie ruszyło
p-avel
 

Re: brakło miejsca na ftpie ?

Mensagempor neo@ » Seg Jan 28, 2008 12:04 pm

lokalizacje katalogu dałes na partition? inaczej bedzie ci ladował do ramu rozmumiem ze masz pureftp?
neo@
 

Re: brakło miejsca na ftpie ?

Mensagempor p-avel » Seg Jan 28, 2008 6:16 pm

dokłatnie tak, mam pure-ftpd. Nieczaje co jest. Znowu jak dawałem na /partition/ftp/user to niemogłem nic wrzucić odrazu w total commanderze wywalało błąd że kopiowanie pliku nie powiodło sie. Jak patrzyłem na uprawnienia katalogu były ok chociaz różniły się od standardowego ftpa bo on miał nobody.
p-avel
 

Re: brakło miejsca na ftpie ?

Mensagempor p-avel » Qua Jan 30, 2008 10:55 am

ironiczne ale dzięki wszystkim za pomoc :]
problem rozwiązany
Tworząc nowego użytkownika dostaje on ścieżkę do folderu /partition/ftp/new
następnie folder /new musi mieć uprawnienia 777, które można zmienić na piechotę za pomocą np WinSCP
i wszystko działa jak należy, hm... oprócz użycia pamięci RAM - 98% (256MB)<wow>, ale czytałem ze to normalka tylko jak patrze w zakładce informacje wartość użytej pamięci ram jak na razie sie nie cofa i tu kolejna rzecz, co z tym fantem zrobić? Wg tego co co pisałeś neo@ to nie powinno załadować przesyłanego pliku do pamięci RAM bo jest na partition. Pomógł dopiero restart i stan pamięci wrócił do normy
p-avel
 

Re: brakło miejsca na ftpie ?

Mensagempor p-avel » Qua Fev 20, 2008 6:24 am

koledzy i jak z tym zabijaniem pamięci ram, da się coś z tym zrobić, w sumie to jak dla mnie może zapełniać ją tylko nie wiem dlaczego status pamięci pokazuje 98% użycia po zakończonym kopiowaniu na dysk i nie zwalnia sie ona, nie zauważyłem uchybień w pracy BFW, czyżby pamięć fizycznie zapełniona-niezwolniona, ale nadpisywana?
p-avel
 

Re: brakło miejsca na ftpie ?

Mensagempor neo@ » Qua Fev 20, 2008 12:34 pm

Informacja podna w Webadminie jest przkłamana polecam sprawdzic htop tam ladnie pokazuje uzycie pamieci, pamiec jest zapelniana ale i tez zwalniana głownym winowajcą jest przewaznie squid (zawsze weznie 4x tyle co mu sie da) i serwer dns z opcjia cache same procesy raczej niepowoduja wiekszego uzycia pamieci.
neo@
 


Voltar para Polish Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 3 visitantes