compact flash i intslacja BF [INACTIVE]

BrazilFW pomoc, dyskusje forum w jezyku Polskim

compact flash i intslacja BF

Mensagempor dido » Ter Nov 06, 2007 1:40 pm

Jestem przed zakupem CF, zastanawiam się właśnie jak instalujecie BF na  karte CF ? Czy czytnikiem do kart podlaczonym do PC ( z windowsem), czy przenosicie adapter z ''routera'' do komputera( z windowsem) ?
dido
 

Mensagempor madoxx » Ter Nov 06, 2007 2:25 pm

a nie jest tak ze poprostu robisz dystkietke bootowalna, a potem dyskietke do tworzenie obrazu na dysk.
albo poprostu wykorzystujesz cd-rom. CF masz na adapterze z IDE wiec wykrywany jako dysk
madoxx
 

Mensagempor neo@ » Ter Nov 06, 2007 2:28 pm

moze lepiej zainwestowac w przejsciowke IDE /CF ja mam takowa u siebie widoczna na fotkach ponizej
http://forum.osbridge.pl/viewtopic.php? ... t=mrocznej    cfdalej standardowa instalacja jak z CD.
neo@
 

Mensagempor madoxx » Ter Nov 06, 2007 2:37 pm

OFF TOpic, co to za sektorki, i dookolna ?
madoxx
 

Mensagempor neo@ » Ter Nov 06, 2007 2:42 pm

Chcialem dac linka bezposredniego do zdjecia  z plyta ECS  i widocznym adapterem CF  ale jest slabo widoczny za co przepraszam a fotki sa z widokiem mojej instalacji  :D
sektory 5 Ghz TETRA-ANT56017RSLL
dookolna 2.4 Ghz (uzywam jej od 5 lat) milea wireless
srr za malego O.T :oops:
neo@
 

Mensagempor dido » Ter Nov 06, 2007 2:53 pm

A dobra zobacze jak bede juz mial ten sprzęt :P
dido
 

Mensagempor dido » Sex Nov 16, 2007 9:24 pm

dobra kupilem adaptor i karte , cholernie ciezko kupic karte jakas małą tj 6-128mb , na allegro takie chodzą po ok 20zł wiec dolozylem 16zł i kupilem 1 gb na gwarancji, ale dobra nie o tym...

NEO mowisz ze na CF instaluje sie z wersji instalacyjnej CD rom ?
Bo na stronie pisali chyba o wersji FDD,


Jak sformatowac karte ? FAT, FAT32 czy NTFS ?>
MAcie gdzies  linka do tej calej instalacji ?
BO probuje zainstalowac z wersji FDD na CF ale nie moge tej karty nawet sformatowac w systemie xp
dido
 

Mensagempor madoxx » Sáb Nov 17, 2007 9:49 am

dlaczego nie mozesz , nie wykrywa Ci tego dysku?
system plików powinien być FAT.

spróbuj odrazu na serwie, tam chyba było formatowanie dysku.
a robisz to poprostu ze do serwera-routera, wkładasz karte z adapterem, odpalasz to CD,. i dalej juz leci konfiguracja, pytania itp.
madoxx
 

Mensagempor dido » Sáb Nov 17, 2007 1:56 pm

podłączylem to pod swojego kompa z xp i  windows mi sie dlugo wczytuje , no i jak wchodze na moj komputer o tak samo. Przy probie formatu wyskakuje ze nie mozna sformatowac teraz , a karte wykrywa - jest czysta .

Czyli,żeby  uzywać wersji CF to musze sciągnąc wersje instalacji CD( i ją nagrac na cd)  a nie flloppy wizard ?
Bo to mi troche dziwne , bo przeciez przy instalacji dyskietkowej wersji , jest opcja CF (HDD) ?


Czy to jest tak , że musze sciaganc wersje CD  albo zrobic wersje CF na dyskietce i wtedy ta wersja CF sama sobie jednokrotnie instaluje juz na pusta karte CF i potme mozna stacje dyskietek odłączyc i uzywac tylko CF ?
dido
 

Mensagempor madoxx » Sáb Nov 17, 2007 2:54 pm

a ja nie wiem czego ty w tym widzisz jakis problem, zamiast zrobic sobie cd , i tez fdd.. i poprostu sprobowac.
ja jak instalowałem na Dysku, to uzywałem tylko CD i dział. wiec podejrzewał ze tak samo będzie z CF.
madoxx
 

Mensagempor dido » Sáb Nov 17, 2007 5:54 pm

a juz znalzlem, czyli wystarczy raz zrobić dyskietke fdd na CF puscic ja wraz z CF i bedzie działać potem bez dyskietki juz.:)

Nie każdy może ma takich łagodnych uzyszkodników jak ty zeby mozna bylo testowac dancing
dido
 

Mensagempor madoxx » Sáb Nov 17, 2007 8:22 pm

no ja testy, robie zawsze wieczorkiem te 50 osób, za testy w dzien by mnie powiesiło.. a w nocy zawsze jest okienko serwisowe :D
madoxx
 

Mensagempor dido » Seg Nov 26, 2007 12:23 pm

Wgralem na dyskietke kreatora CF/hdd i wlaczylem na routerze, najpierw sie wczytywał, potem wyskoczylo o partycjach to dalem enter (czyli domyslne zrobienie 40 mb partycji ) no i potem chce ode mnie jakas dyskieke bo pisze mi tak :
'' Now you must remove this instalation disk and insert your BRAZIL FW linux boot floopy then press ENTER''

Mam zrobic zwykla wersje floopy taka jaka teraz uzywam i w tym momencie ja mu podać ?
Bo to kapke bez sensu bo na dyskietke 1.44 nie wchodzi ten nowy FW 2.30.1 z trzema dodatkami przy instalacji :
L 7
adv. router
bridged firewalling

JAk to zrobic zeby wgrac ? Bo myslalem ze instalacja bedzie wygladala mniej wiecej tak samo jak kreator dyskietkowy a tu lipa...
dido
 

Mensagempor madoxx » Seg Nov 26, 2007 12:26 pm

no to albo rezygnujesz teraz z tych dodatków.
albo instalujesz z CD..

a tak dokładnie on chce dyskietkę własnie z normalnym brazilem, wiec nie wiem dlaczego tego odrazu nie robisz z CD.
madoxx
 

Mensagempor dido » Seg Nov 26, 2007 1:13 pm

Bo nie mam cd ! :P wiec jak....
bede musiał podlaczyc jakis na chwile i wgrać.
dido
 

Mensagempor madoxx » Seg Nov 26, 2007 1:31 pm

zainstaluj z dyskietki, tyle na ile pozwali Ci miejsce na niej, a potem resztę juz doinstalujesz.
madoxx
 

Mensagempor dido » Seg Nov 26, 2007 3:54 pm

ale jak potem dograc to ? nigdzie tego nie znalazlem osobno.
dido
 

Mensagempor madoxx » Seg Nov 26, 2007 4:21 pm

jak sciągniesz obraz iso cd, moze go rozpakowac winrarem, tam w katalogu Packege masz te paczki wszystkie, zgraj sobie na kompa.
i potem instalujesz je jak Add-ons, jest do tego instrukcja, wiec albo zgrywasz na czystą dyskietke te pliki ,albo robisz u siebie serwer ftp. i z niego zgrywasz.
madoxx
 


Voltar para Polish Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 4 visitantes