Dwa DSL 4Mbit/512 bez load balance - problem [INACTIVE]

BrazilFW pomoc, dyskusje forum w jezyku Polskim

Dwa DSL 4Mbit/512 bez load balance - problem

Mensagempor system9255 » Qua Mai 09, 2007 7:48 am

Mam podłączone dwa DSL 4Mbit/512 bez load balance, ponieważ przy load balance owszem, chodziły dwa dsl-e, ale stronki zbyt wolno, choć mi to nie przeszkadzało, ale userom co grają na kurniku przeszkadzało. Dałem więc bez load balance i śmoga jak burza, jednak jeden dsl praktycznie nie pracuje, choć jest wpisany poprawnie jak przy load balance. Czy ktoś wie jak to rozwiązać? Poza tym jeśli chodzi o info dodatkowe to pracuje sfq zamiast pełnego qos, czyli zdefiniowane w klasach mam qos w klasach i w filtrach, także mam l17filter załączony. Iptraf tez mam. Problem jest w tym, że jest jedna sieć z tą samą grupą adresową. Ip serwera 192.168.1.1 a ostatniego usera z koncówką 105. Zrobiłem kiedyś, że dałem na subnet, ale serwer po tem nie działał i nie chciał mnie wpuścić po www, po ssh tak, ale z tego poziomu nie umialem mu zmienić z porotem. Z góry dzięki za pomoc
system9255
 

Mensagempor system9255 » Qua Mai 16, 2007 10:50 am

Może ktoś w końcu odpowie jak mam to zrobić, bo chce aby chodziły 4 ry dsl-e na jednym brazilu. Serwer ma 5 sieciówek i obecnie wpisane adresy dwóch dsl. Pracuje w tym układzie jeden, bo nie mam włączonej funkcji load balance. Przy właczonej tej funkcji chodziły dwa dsl-e ale stronki za wolno. Ma ktoś pomysł to bardzo prosze o pomoc. Pozdrowienia
system9255
 

Mensagempor madoxx » Qui Mai 17, 2007 11:06 am

nie wiem czy takie rozwiązanie Cię zadowoli, ale np. przez jednego DSLa mógłbys puścic, np WWW, skype, poczte,
a drugi DSL to P2P.
przy 4 DSL hmm ... 1DSL.. albo 2 na p2p, 1DSL na gry, skype, 1 na http, Ftp.
madoxx
 

Mensagempor system9255 » Qui Mai 17, 2007 4:14 pm

Pewnie, że mnie to zadawala, jesli to tylko fizycznie da się zrobić, a musze się śpieszyć i obecnia dla ratowania sieci musze odpalic pozostale dsl-e więc montuje Brazila na 4 kompach i dzielę ludków w sieci. Problem jest taki, że idea była inna, chodziło o to, zeby wszyscy byli w jednym lanie a tak przynajmniej na razie nie będzie:( Dlatego pilnie proszę o pomoc. GG 3955063
system9255
 

Mensagempor system9255 » Qui Mai 17, 2007 4:17 pm

system9255
 

Mensagempor system9255 » Dom Mai 20, 2007 6:02 pm

Niestety nie doczekałem się opisu jak z sensem połączyć 4 ry łącza dsl na jednym Brazilu. Postawiłem 4 kompy (PIII 550, 192 MB RAM, hdd 4,3 GB i śmiga jak burza. Niestety pomysł widoczności wszystkich w jednym lanie przepadł. Jesli ktoś chciałby pomóc to zmienić to miło.
system9255
 

Mensagempor madoxx » Seg Mai 21, 2007 6:33 am

hey, to rozwiązanie co wczesniej podałem było tylko teoretycznie, nie wiem czy jest to możlwie w brazilu, wiem ze na innych dystrybucjach typu debian, fedora , slack.. jest to możliwe.
a co do widocznosci w lanie .
moze zmieni adresacje nie wiem jaką masz teraz. ale np .
192.168.0.0
192.168.1.0
192.168.2.0
192.168.3.0

i do tego Maska 255.255.0.0 nie 255.255.255.0

powinno to dac widocznosc w sieci.
madoxx
 

Mensagempor madoxx » Seg Mai 21, 2007 7:56 am

madoxx
 

Mensagempor system9255 » Seg Mai 21, 2007 3:31 pm

Bardzo, dzięki za odpowiedź. wygląda to tak. Ludki mają ręcznie wpisane adresy ip. Obecnie są 4 serwery i każdy z nich ma bramę 192.168.0.1. Jedyne co jest dobre, że jak padną dwa dsl-e z tp, to pozostałem dsl-e są z energisa i można przełączyc ludków. Kazdy brazil ma wpisane to samo, te same adresy mac, ip i qos-y. Próbowąłem to kiedyś na przykladzie inne sieci i ta widocznosc dzialała tylko w danej grupie adresowej
system9255
 

Mensagempor neo@ » Qua Mai 23, 2007 6:22 am

Witaj przepraszam cie ze malo odpisuje na gg ja u siebie mam podobne rozwiazanie tylko ze ja mam dwa lacza i rozwiazalem to tak iz na DSL pracuje 1 BF SQUID na firvalu zablokowane wszystko oprocz DNS 53 UDP 80 TCP 443 TCP 125 TCP 25 tcp i wszystkiego co moze isc przez proxy w qos dalem nie 8600Mb tylko 15600kb dla DSL 8Mb skutkuje to tym iz w przypadku obiektu znajdujacego sie w cahe leci on z predkoscia ok 1,25 MB do klienta klient ktory dostaje obiekt z cahe jest wniebowziety z transferu dodam ze proxy mam na adresie 192.168.1.2 i kazdy kto chce musi wpisac sobie adres proxy w przegladarke istnieje mozliwosc zalaczenia skryptu automatycznej konfiguracji WPAD ale nadtym pracuje ewentualnie przekierowania w iptables na proxy tez tak mozna na drugim BF idzie GTS jak wiadomo ma oniebo lepsze pingi od TPS-y do WP ok 10-15 ms drugi bf z GTS ma zalaczony dhcp z niego dostają ludki adres, dodam ze wszystkich mam na WLAN jako AP uzywam MIKROTIKA gdzie moge przydzielic wszystkim predkosc 512/128 i oddzielic ruch z proxy jakos to wszystko funkcjonuje wpisy odnosnie mac i ip na obu bf mam takie same wiec podsumujac jeden bf to tylko proxy ten z DSL i mizernym upload-em a za to z tuningowanym download-em :D (niezapycha sie) a drugi to GTS 4/4 symetryk gdzie cale p2p i gry przelatuja + odpowiednie prio na MT na gierki (dodam iz podana konfiguracje testuje i spisuje sie dobrze) co do zrobienia load balancing na jednym bf to chyba trzeba sobie odpuscic.
P.S przepraszam za brak przecinkow 8-)
neo@
 


Voltar para Polish Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 3 visitantes