Polish

BrazilFW pomoc, dyskusje forum w jezyku Polskim

Mensagempor PiK » Sáb Out 15, 2005 7:37 pm

cześć, cześć :P
PiK
 

Mensagempor Hamski » Ter Out 18, 2005 6:06 pm

Czesc widze ze odezwales sie w topiku "Cron - load profile" mam do ciebie male pytanko :D jak ustawic czas w bfw ? on czyta z plyty glownej czy jak yyy ? (mam torszke zabudowany serv doslownie wiec nie chce mi sie podlanczac monitora i sprawdzac czy pateria nie siadla albo co)
Hamski
 

Mensagempor PiK » Sex Out 21, 2005 10:22 am

Wejdź w Administragtive Config:
- Time Zone: CET-1CEST-2,M3.5.0/02:00:00,M10.5.0/03:00:00
- Remote Time Server: vega.cbk.poznan.pl
PiK
 

Mensagempor Hamski » Dom Out 23, 2005 1:40 pm

nop dziala spoko :D Tak sobie mysle czy czasem nei spolszczyc tego bfw :)
Hamski
 

POPIERAM

Mensagempor stuja » Qui Out 27, 2005 9:35 am

spolszczenie bfw
stuja
 

Mensagempor Visitante » Ter Nov 01, 2005 9:45 am

Witam Panow,

Mam problem z uruchomieniem Brazil'a na swoim serwerku. Chce zrobic system na hdd, zrobilem dyskietke ale nie chce rozpakowac pakietow jak nalezy - wyskakuja bledy :(. Czy nie da sie zrobic czegos podobnego jak w Coyote - wystarczylo w SYSLINUX.CFG zmienic sciezke "root=/dev/ram0 boot=/dev/fd0" na "root=/dev/ram0 boot=/dev/hda1,msdos" . Bo jak tutaj probuje to zrobic (robie normalna dyskietke, zmieniam syslinux.cfg, przegrywam wszystko na hdd, bootuje) Nie moze odczytac pakietow z dysku - ale tylko tych pomocniczych dhcp, modules, etc, local, webadmin. Natomiast root , syslinux laduje normalnie . Czy ktos wie jak to zrobic ?

Pozdrawiam.
Visitante
 

Mensagempor PiK » Ter Nov 01, 2005 11:48 am

W instalatorze jest opcja zrobienia dyskietki instalującej. Robisz ją, bootujesz z niej kompa, następnie wkładasz dyskietkę ze starym Brazilem, on ją kopiuje na dysk i zmienia pliki odpowedzialne za bootowanie i to masz już działający system.
PiK
 

Mensagempor Hamski » Qua Nov 23, 2005 3:47 pm

Instalowal moze ktos juz z was sterowniki do wifi ?
Hamski
 

Mensagempor Prusak » Sex Dez 09, 2005 9:38 pm

Mam takie pytanie: Jakie minimalne wymagania ma BrazilFW i ile powinienem mieć minimalnie pamięci, aby działały wszystkie usługi.
Mój bierzący sprzęt:
Pentium 75MHz, 8MB RAM, bez HDD - jedynie FDD
Routing niby działa, ale większość usług się nie uruchomiła... Wiadomo z jakiego względu... "No space left on device "
Pozdrawiam.
Prusak
 

Mensagempor Hamski » Dom Dez 11, 2005 1:46 pm

Nie wiem ile dokladnie powinnien miec sporzet aby wszystko prawidlowo dzialalo :P Moj BFW chodzi na P133, 48 ram (sim), 2 x RTL8139, oczywiscie jak tradycja nakazuje startuje z dyskietki :))) (wszystko smiga bez zarzutu posiadam najnowsza wersje wraz z ipacc (IP Accounting) oraz Bandwidth Usage Statistics. Nie uzywam statystkik dolly bo sa zbyt zakrecone :) i wymagaja duzo miejsca na dyskietce
Hamski
 

Mensagempor Prusak » Dom Dez 11, 2005 3:49 pm

Dzisiaj własnie zakupiłem 32MB SIMM EDO - w sumie mam 40MB RAMu - wszystki juz śmiga pieknie :)
Prusak
 

Mensagempor Hamski » Dom Dez 11, 2005 10:31 pm

no to git!
Hamski
 

Huh?

Mensagempor Visitante » Sex Dez 23, 2005 2:08 pm

Why in the world would you say that?!
Visitante
 

Mensagempor Hamski » Sáb Dez 24, 2005 3:35 pm

I dont understand you :)
Hamski
 

Mensagempor Prusak » Ter Dez 27, 2005 1:00 pm

I kolejne pytanie :D :
Czy jak w komputeze w którym nie ma portów USB podłącze karte rozszeżeń, to BrazilFW ja wykryje i rozpozna modem USB podłączony do niej??
Prusak
 

Mensagempor mcz » Qua Dez 28, 2005 9:15 am

Witam wszytskich bedacych TU przede mna :D

Dla pytajacych sie o spolszczenie to wlasnie je zrobilem ale jeszcze nie mialem mozliwosci tego sprawdzac na dzialajacym routerze gdyz aktualnie nie mam drugiego wolnego komputera (awaria) na ktorym moglbym odpalic BrazilFW. Jezeli ktos moglby to sprawdzic to wysle mu plik na maila.
Plik jest przeltumaczony w 90-95% reszte bede robil pozniej jak zobacze gdzie co jest i jak sie uklada w WebAdmin.
mcz
 

Mensagempor Prusak » Qua Dez 28, 2005 12:50 pm

Mi mozesz to podesłać
Prusak
 

spolszczenie

Mensagempor kniaz » Qua Dez 28, 2005 3:28 pm

mcz escreveu:Witam wszytskich bedacych TU przede mna :D

Dla pytajacych sie o spolszczenie to wlasnie je zrobilem ale jeszcze nie mialem mozliwosci tego sprawdzac na dzialajacym routerze gdyz aktualnie nie mam drugiego wolnego komputera (awaria) na ktorym moglbym odpalic BrazilFW. Jezeli ktos moglby to sprawdzic to wysle mu plik na maila.
Plik jest przeltumaczony w 90-95% reszte bede robil pozniej jak zobacze gdzie co jest i jak sie uklada w WebAdmin.


Bardzo prosze o przeslanie spolszczenia na adres kniazio@poczta.onet.pl nie moge sie zalogowac i nie wiem czemu
kniaz
 

Re: spolszczenie

Mensagempor kniaz » Qua Dez 28, 2005 3:31 pm

kniaz escreveu:
mcz escreveu:Witam wszytskich bedacych TU przede mna :D

Dla pytajacych sie o spolszczenie to wlasnie je zrobilem ale jeszcze nie mialem mozliwosci tego sprawdzac na dzialajacym routerze gdyz aktualnie nie mam drugiego wolnego komputera (awaria) na ktorym moglbym odpalic BrazilFW. Jezeli ktos moglby to sprawdzic to wysle mu plik na maila.
Plik jest przeltumaczony w 90-95% reszte bede robil pozniej jak zobacze gdzie co jest i jak sie uklada w WebAdmin.


Bardzo prosze o przeslanie spolszczenia na adres kniazio@poczta.onet.pl nie moge sie zalogowac i nie wiem czemu


Podaje jeszcze nr GG i prosze o kontakt; 3130338
kniaz
 

Tlumaczenie BrazilFW 2.6

Mensagempor kni@zio » Sex Dez 30, 2005 4:42 pm

Witam
Dzieki uprzejmosci kolegi mcz tlumaczenie jest juz gotowe.
Chetnych prosze o kontakt na nr GG 3130338
Prosze o sugestie ewentualnych poprawek tlumaczenia.
Pozdrawiam
kni@zio
 

Mensagempor mcz » Sex Dez 30, 2005 5:13 pm

Plik zostal wyslany do Caludio (tworca BrazilFW) wiec juz za nie dlugo plik powinien byc dostepny na stronie a na razie Kni@zo wysle plik chetnym.
Plik nalezy skopiowac do folderu "Languges" w folderze BrazilFW, a pozniej oczywiscie wybrac jezyk polski w kreatorze dyskietki.
Jest to wersja 1.1 (przetlumaczone 95%) takie bezposrednie tlumaczenie z jezyka angielskiego wiec prosze o sugestie i poprawki na PRIV w forum.
Reszta w watku viewtopic.php?t=54816
mcz
 

Kontakty

Mensagempor kni@zio » Sáb Dez 31, 2005 11:01 am

Witam
Dobrze byloby gybyscie podawali w swoich profilach n-ry GG w celu szybszej komunikacji i wymiany zdan na temat tego Routerka
Pozdrawiam
kni@zio
 

Mensagempor ktoś » Dom Jan 01, 2006 9:03 pm

uzywacie może QoS-L7 package ? bo mam mały problem z tym ;/
ktoś
 

Brazil SDI

Mensagempor kni@zio » Seg Jan 02, 2006 5:11 am

Witam
Sorry ze sie powtarzam ale ucze sie poruszania po tym forum (juz sie to nie powtorzy:))
ma ktos moze pomysl jak odpalic Brazila na SDI
problem jest w tym ze nie laczy
jak mu sie recznie wywali wpisy w PPP ISP Chat to polaczy chodzi do momentu restartu przy ponownym uruchomienieu w infiormacjach dotyczacych [polaczenia jest wpis Error getting address - ioctl() failed.
Jesli ktosma jakis pomysl to bardzo prosze o kontakt na GG 81299
kni@zio
 

Mensagempor Hamski » Seg Jan 02, 2006 9:35 am

ktoś: A dokładniej jaki to problem :D
Hamski
 

QoS-L7 package

Mensagempor Visitante » Seg Jan 02, 2006 2:23 pm

QoS-L7 package - dlaczego jak to włącze i zaznacze tam w opcjach bittorenta i donkeya to wogule mi te programy prawie nie dzialaja jak dam na LOW , rozumie ze low ale on sie nie chca prawie wogule łączyć do innych nic prawie nie wysyla i nie ściąga, tak to ma działać?
Visitante
 

Mensagempor Hamski » Seg Jan 02, 2006 5:09 pm

To chyba tez zalezy od tego jaka przepustowosc dales w <QOS Configuration> jaka przepustowosc dales na low na normal i jaka na high nie jestem ekspertem jesli chodzi o ten system ale mi wszystko chodzi :) (opcje filtrowania mozna wyłączyc na poszczegolnych userow w QOS Configuration/QOS Classes)

Simple 1:1 1:10 1024 kbit/s 2048 kbit/s 256 kbit/s 512 kbit/s 11.11.11.99 Darek [Edit] [Delete]
Filtered 1:1 1:11 120 kbit/s 240 kbit/s 32 kbit/s 64 kbit/s 11.11.11.100 Jarek [Edit] [Delete]

W wielu rzeczach mogę sie mylić podchodze to tego systemu uczac sie na błędach oraz zadając pytana na ogolnym forum w jezyku angielskim
Editado pela última vez por Hamski em Seg Jan 02, 2006 5:38 pm, em um total de 2 vezes.
Hamski
 

Mensagempor dido » Seg Jan 02, 2006 5:25 pm

a da sie na L7 ustawic Na NORMAL ?
dido
 

Mensagempor Hamski » Seg Jan 02, 2006 5:27 pm

Jesli nie dodasz regółki (low lub fast) to chyba wszystko pojdzie na normal :D
Hamski
 

Mensagempor dido » Seg Jan 02, 2006 5:36 pm

podaj mi swoj nr gg albo wyslij mi PM to pogadamy .
dido
 

Mensagempor Hamski » Seg Jan 02, 2006 5:37 pm

A tak to powiedz mi ile osob masz w sieci i po co Ci dokladnie te L7. Jesli potrzebna Ci przepustowosc do grania lub do jakis innych celow to najlepszym sposobem podporzadkowania sobie niesfornych urzytkownikow ktorzy maja w nosie innych jest ręczne ustawienie przepustowosci dla danego uzytkownika :) Ja lubie bardzo grać :P więc ustawilem sobie dość dużą przepustowość na wysył danych jak widac a innym dalem tyle ile jest im potrzebne do poprawnego funkcjonowania w sieci nikt nie narzeka w sieci panuje zupełna harmonia :D

Z racji na swoj niski numer gadu gadu nie podaje go na forum poniewaz duzo osob pisze do mnie :P Wiec mam włączoną opcje widoczny tylko dla znajomych/wyswietlaj wiadomosci tylko od znajomych. Jesli chcecie abym w czyms pomogl (jesli bede oczywiscie umial) walcie na priv podajcie swoje numery a w ciagu 1-3 dni odpisze :) pozdro
Hamski
 

Mensagempor dido » Seg Jan 02, 2006 5:47 pm

no chce zminimalizować p2p ale takim kosztem że jak jest 1 os to idzie mu dobrze p2p a jak jest wiecej to p2p klękają ... i tak chce ustawić tylko ze teraz jak jest 1 osoba to p2p klęka i musze se poustawiać to jakos dobrze ,zalezy mi na szybkim działaniu www a p2p tak jak mowie .
dido
 

Mensagempor Hamski » Seg Jan 02, 2006 5:52 pm

nom to najlepszym rozwiazaniem bedzie przydzielenie kazdemu indywidualnej przepustowosci (sprawiedliwie badz mniej sprawiedliwie ze wzgledu na swoja pozycje admina :D) Jesli podzielisz np 1024 mb na 4 osoby to kazdy otrzyma 256 kb/s (jest to raczej dobry standard wszystko chodzi p2p/www a jesli dany koles sobie zapacka cala przepustowosc programami p2p i strony nie beda mu smigac to juz jego wina niech wylaczy albo zmniejszy transfer sobie sam w danym programie p2p. Z wysyłem podobnie :)
Hamski
 

Mensagempor dido » Seg Jan 02, 2006 5:56 pm

a jak dla siebie np. ustawiasz down/upload np, masz 1 mb to wpisujesz tam w ustawienia 1024 łącze czy np. 900 kB aby sie nie zapchało łącze a np. w uploadzie jak masz 256 wpisujesz faktyczne 256 czy tez mniej ?
dido
 

Mensagempor Hamski » Seg Jan 02, 2006 6:52 pm

Ja dla siebie mam ustawione maxa nic nie ma sie prawa zapchac chyba ze ja zabiore cala przepustowosc w danej chwili dla samego siebie (Co rzadko sie zdarza na 5 - 10 min ale nikt tego nie odczuwa) dla siebie mam maxa a dla reszty mam ustawione wszystko optymalnie na twojim miejscu ustawil bym sobie maxa 1024/256 a dla reszty (w zaleznosci ilu masz uzytkownikow) optymalna dawke przepustowosci tak aby strony ladnie dobrze chodzily czyli np jesli masz 5 uzytkownikow to dla siebie dajesz maxa a dla reszty 256/64 i wszystko smiga. Trzeba tez przyjac strategie jak oni czesto siedza itp. Powtarzam jedno jesli danemu delikwentowi zapcha sie net to tylko przez jego program p2p (jak go wyłączy bedzie mu wszystko dzialalo lepiej www itp) Zadnego zapasu nie trzeba ustawiac

Mozesz rowniez pobawic sie z ustawieniem zadan dla serva np ze od 12 - 16 jak jest duzy ruch ma ustawic optymalna przepustowosc, a kiedy nikt prawie nie siedzi na kompie ma dac jakis standard czyli od 16-24, Na noc kiedy to wszyscy spia dajesz maxa kazdemu i wtedy moga sobie sciagac dowoli bo nikt nie siedzi wtedy na kompie i nikt sie nie wkurza na chodzacy internet
Hamski
 

Mensagempor dido » Seg Jan 02, 2006 7:20 pm

a jak ustawić powiedzmy takie coś jak włączenie i wyłaczenie QoS Layer7 filtering co tam wpisac trzeba na dole w tej rubryce komend ?

QoS-L7 package.disable
i
QoS-L7 package.enable


czy jak ?
dido
 

Mensagempor Hamski » Seg Jan 02, 2006 10:18 pm

enable - yes Włączone
enable - no Wyłączone

1. Wchodzisz w L7 zaznaczasz opcje na wyłączona (następnie backup)

2. Wchodzisz w Scheduled Tasks/Add a New Task: Minutes 40/Hours 23 reszte: Days of the Month, Months, Days of the Week zostawiasz pustą (umożliwia to odgrywanie tego procesu co dzien o godzinie 23:40 Command To Run: lrcfg.back (jest to komenda na back-up systemu bedzie ona odgrywana co dzien o 23:40 tak na wszelki wypadek przed reloadem profilu ktory bedzie wyłączał profil z L7 włączonym) następnie backup

3. Wchodzisz w Scheduled Tasks/Add a New Task: Minutes 50/Hours 23 reszte: Days of the Month, Months, Days of the Week zostawiasz pustą (umożliwia to odgrywanie tego procesu co dzien o godzinie 23:50)
Command To Run: profile.load l7up (jest to komenda ktora wywoła profil z L7 włączonym o godzinie 23:50) następnie backup

4. Wchodzisz w Profiles i sejvujesz prfil l7down backup

5. Wchodzisz w L7 zaznaczasz opcje na włączona (następnie backup)

6. Wchodzisz w Scheduled Tasks/Add a New Task: Minutes 10/Hours 10 reszte: Days of the Month, Months, Days of the Week zostawiasz pustą (umożliwia to odgrywanie tego procesu co dzien o godzinie 10:10)Command To Run: lrcfg.back (jest to komenda na back-up systemu bedzie ona odgrywana co dzien o 10:10 tak na wszelki wypadek przed reloadem profilu ktory bedzie włączał profil z L7 włączonym) następnie znow robisz backup

7. Wchodzisz w Scheduled Tasks/Add a New Task: Minutes 20/Hours 10 reszte: Days of the Month, Months, Days of the Week zostawiasz pustą (umożliwia to odgrywanie tego procesu co dzien o godzinie 10:20)
Command To Run: profile.load l7down (jest to komenda ktora wywoła profil z L7 wyłączonym o godzinie 10:20) oczywiscie back-up :)

8. Wchodzisz w profiles sejvujesz jako l7up backup

9. Pamietaj aby zegrar w biosie byl dobrze ustawiony :P (ja raz zapomnialem i glowilem sie czemu mi to wszystko dziwnie chodzi hehe)

10. Wiem ze pod koniec kazdej operacji napisalem backup ale tyle tego az nie trzeba robic :P (ze wzgledu na to ze jest ta pora i nie chce mi sie myslec gdzie cza zeczywiscie zrobic backup napisalem ze zrob to pod koniec kazdej operacji- nic nie zaszkodzi :)))

Mam nadzieje ze wszystko zrozumiale napisalem a jesli nie to poprawie to jutro. Jest godzina 2:20 i moglem sie conieco pomylic po 2 piwach wiec wybacz z gory, ale jestem przekonany ze dobrze to zrobilem (rano dla pewnosci to jeszcze raz sprawdze) Mozna by dodac jeszcze restart serva bo jest to zalecane dla poprawnego dzialania L7. Mowiac prosto server bedzie wlaczal i wylaczal L7 w godzinach ktore napisalem :)


Ja mam 3 profile na noc/dzien/wieczor :) na noc daje all przepustowosc jaka jest dostempna na wszystkich zdejmujac manual qos, na dzien wlanczam optymalna przepustowosc bo zazwyczaj o tych porach jest luzno i nie ma zapychu na sieci z drobnymi pryjorytetami L7, na wieczor daje troszke mniejsza przepustowosc z bardziej restrykcyjnymi pryjorytetami L7 bo wiara wraca wtedy z pracy z uczelni i takie tam i wszyscy chca posiedziec na kompie i pobuszowac na necie :) tak wyglada moje rozwiazanie transferu na sieci i profili oraz automatycznego ich wlaczania do tego dochodza rozne komedy firewalla, tunelowania, blokowania roznyuch takich tam rzeczy i innych przydatnych mi rzeczy :) Bardzo przydatne jest rowniez dodanie do systemu IP Accounting co umozliwia dokladne sie przypatrywanie ile dany osobnik sciagnol danych a do tego jeszcze dodanie Bandwidth Usage Statistics co umowliwia przypatrywanie sie transferowi jaki wyplywa w ciagu 24/h mozna wtedy sobie ladnie wszystko poustawiac i takie tam :)
Hamski
 

Mensagempor dido » Ter Jan 03, 2006 4:11 am

posprawdzam to wiec zorkiem ;)) dzieka , i jeszcze ostatnie chyba pytanie dlaczego te same ustawienia coyota a FW sa przyczyna innego dZiałania systemu routera , przenioslem all ustawienia z coyota do FW glownei chodzilo mi o porty p2p na LOW na coyocie działały p2p jak mialem low a na FW nie działają te programiki p2p dziwię się ze az taka wielka różnica jest medzy coyotem a FW bo jak mialem ustawienia wczoraj FW takie jak na coyocie od meisiecy to zaczalem miec lagi straszne pingi 500> a nawet 1500> a na coyocie jest spokoj.
dido
 

Mensagempor Hamski » Ter Jan 03, 2006 11:03 am

to nie jest doskonaly system podczas przenoszenia moze cos zawsze sie rozdziabdziac nie raz tak mialem trzeba czasami jeszcze raz na nowo recznie wpisac i bedzie dzialalo :) (czasami podczas wgrywania jakies paczki przy ponownym uruchomieniu system nie chcial sie podnosic i musialem all robic na nowo)
Hamski
 

Mensagempor dido » Ter Jan 03, 2006 1:42 pm

jeszcze pare pytań ;] a mianowicie :

1. piszesz ze masz IP Accounting czy to jest plugin/patch ? skad to sciagnac? w nim można sprawdzić sobie jaki IP skad ściaga i z jakich portów tak ?
2. Jak masz ustawione QOS HQ , Normal i LOW jaki ile % bo ja mam tak: 60,35,5%


3.Przy dodawaniu regułki Qos ( QOS Filter Rules Configuration ) wpisujesz w:
Remote U32 port mask - FFFF
a w opcji
Logical Port Comparison - Both ports must match czy
At least one of ports must match

bo ja np. mam ustawione tak :


fast Y icmp 0 0 and 0 0 #ICMP protocol
fast Y tcp 53 ffff or 53 ffff #DNS
fast Y tcp 80 ffff or 80 ffff #HTTP
fast Y tcp 443 ffff or 443 ffff #HTTPS
fast Y tcp 25 ffff or 25 ffff #POP3
fast Y tcp 110 ffff or 110 ffff #SMTP
fast Y udp 110 ffff or 110 ffff #SMTP
fast Y udp 25 ffff or 25 ffff #POP3
fast Y udp 443 ffff or 443 ffff #HTTPS
fast Y udp 80 ffff or 80 ffff #HTTP
fast Y udp 53 ffff or 53 ffff #DNS
fast Y tcp 21 ffff or 21 ffff #FTP
slow Y tcp 4662 ffff or 4662 ffff #donkey

bo kiedys taka regułkę znalazłem na forum coyota tylko nie wiem do konca jak jest z opcją :

Both ports must match
At least one of ports must match

bo w wyżej regułce sa pozaznaczane opcje At least one of ports must match czyli ze chyba tylko jeden z portów wymienionych w tej regułce musi się sprawdzić.

p.s. narazie uzywam coyota spowrotem wrocilem do neigo po wczorajszych Big Pingach ale z miarą czasu postaram sie pomału w tym Brazil FW cos podziubać tylko musze więcej rzeczy wiedziec , głównie opierając sie na innych sprawdzonych sposobach .

podaj jak masz ustawione mniej wiecej QOS filtry i tego L7.
czekam ;)
dido
 

Próximo

Voltar para Polish Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 3 visitantes

cron