Hungarian! [INACTIVE]

BrazilFW help discussions in other languages.

Hungarian!

Mensagempor gamer » Seg Mar 06, 2006 11:31 am

hali!
tudja e valaki hogy PONTOSAN hogy lehet a magyar nyelvű fordítás felrakni?
én hiába rakom fel, angol marad a webadmin, akármit állíttgatok!
gamer
 

Mensagempor wlaszi » Qui Jul 13, 2006 5:04 am

tehát Te utólag akarod beizzítani ugyebár?
Ha nem, akkor nézd meg ezt a leírást, itt leírja, hogy hogy kell magyar nyelvi supportot készíteni a lemezkészítésnél.

Ellekező esetben ha jól emlékszem, akkor angol nyelvi fileként kell felrakni, felülírva a már fentlévőt...Biztos meglehet szebben is oldani, de igazából én ezt még CL-re írtam, és ott is használom, és nemtom, hogy Marceloék mit variáltak azóta...
wlaszi
 

Squid proxy

Mensagempor gamer » Sex Nov 24, 2006 4:57 pm

Hali!

A most felkerült Squid csomagot NEM lehet letölteni! Valami hibát vég az arcomba... :shock:
gamer
 

kulonbozo savszelesseg

Mensagempor Syl » Dom Mar 04, 2007 11:33 am

Sziasztok

A T-com savszelesseg emeles elott 6Mb-es vonalam volt. Ez a sebesseg volt akkor is, ha BFW mogul mertem. Most a savszelesseg noveles utan is maradt ez a sebesseg, de ha kozvetlen modemet hasznalok 10-11-el jon le a cucc.

Szerintetek mitol lehet?

Kosz:
Syl
Syl
 

Mensagempor gamer » Sáb Mar 10, 2007 8:59 pm

Hy!

A QOS beállításoknál a "Coyote init scriptek (alapbeállítás)"-t pöttyözd be, és alatta a sávszélesség értékekhez írj valami mocskos nagyot (le és feltöltéshez egyaránt). Majd ments, és TÖLTSD ÚJRA a QOS-t!!!!!!
gamer
 

Mensagempor Gordon6665 » Sáb Mar 24, 2007 10:22 am

Tisztelt Linux emberkék szeretném veletek felvenni a kapcsolatot valahogy, MSN, Skype, vagy akárhogy. Miért? Ha bármi gondunk van tudjunk egymásnak segíteni. A gond az, hogy itt alig jár valaki. Ez rettentően PROBLÉMA. Én megyek hirdetni a forumot a Linux oldalakra : ) Közben megszeretném kérdezni, hogy nincs véletlen magyar oldala a brazilnak?
Gordon6665
 

Mensagempor Gordon6665 » Sáb Mar 24, 2007 10:23 am

MSN: gordonmail@msn.com Skype: gordonmail E-mail: gordon6665@gmail.com
Gordon6665
 

Mensagempor Syl » Sáb Mai 05, 2007 12:27 pm

Kosz Gamer


Kozben lemondtam azt a vonalat es rendeltem melle egy masik 8ast.
Most a Load Balance-al, es a felhasznalonkenti sebesseg korlatozassal fogok kuzdeni.

Ebben van valakinek tapasztalata?
Syl
 

Mensagempor Syl » Qua Mai 09, 2007 12:28 pm

Hali!
Tudna valaki segíteni egy 200 GB-s winyo beillezstésében, és hogy a pure FTPd -t beállítsam neki gyökérnek?
tehát, ha valaki bejön FTP-n egyből a másik vinyóra menjen.

kösz

Sylbatyo kukac freemail pont hu
Syl
 

Mensagempor yeager » Ter Mai 15, 2007 12:27 pm

hali
elosszoris csatolnod kell a merevlemezt
editald a /etc/rc.d/rc.local filet es ird bele a kovetkezo 2 sort :
mkdir /disk2
mount /dev/hda2 /disk2 -t ext2
utanna be kell inditanod mint ftp server, ezt pontosan nemtudom hogy kell :)
de webserver eseteben meg be kell irni ugyanebbe a fileba ezt:
LOCAL_IPADDR=`getifaddr eth0`
INET_IPADDR=`getifaddr eth1`
/usr/sbin/thttpd -u root -T cp1250 -d /disk2/www -h $LOCAL_IPADDR -p 80
/usr/sbin/thttpd -u root -T cp1250 -d /disk2/www -h $INET_IPADDR -p 81
attol fuggoen, hogy a wan-rol vagy a lanrol akarod elerni, ha mindkettorol akkor beirod mind a kettot
ftp eseteben is hasonlo az eljaras ;)
yeager
 

Mensagempor Syl » Qua Mai 16, 2007 3:03 pm

Szia Yeager!

Végre Magyar szó! dancing
köszönöm beírtam, mindjárt tesztelem !
A Pure-ftpd azt veszi gyökerének, ami FTp, így elég simán mountolnom a lemezt TP néven. :aplause:

Köszönet!! :lol:

Esetleg tudsz segíteni nekem lámának a load balanceing konfigban?
kicsit elkavarodtam már a sok bejegyzés olvasatán :(

Köszi, Szilárd
Syl
 

Mensagempor yeager » Qua Mai 16, 2007 3:56 pm

Szia
Nemtudom mi vele konkretan a problemad, ugyanis ott nincs olyan sok beallitasi lehetoseg, amugy en nem nagyon hasznalom ugyanis nekem jobban megfelelne valami olyasmi, hogy csak akkor kapcsolna at a masik vonalra amikor a fo vonalam kiesett, ez meg megprobalja szetosztani a terhelest a ket vonal kozott.
yeager
 

Mensagempor Syl » Qui Mai 17, 2007 9:57 am

Szia Yeager,

én szeretném összefogni a 2 vonalat.
Az a bajom, hogy hiába állítom be nem megy. Amint bekapcsolom elmegy a net.
Piialantnyilag épp nem megy el, de nem is megy a másik vonalon, ha az adsl-t kihúzom.
Most úgy vagyok, tesztelem, kísérletezek, talán összejön majd

Köszi,
Szilárd
Syl
 

Mensagempor yeager » Sex Mai 18, 2007 6:53 am

nekem is lehet hogy fog kelleni majd valami hasonlo, ha sikerult beallitanod hogy mukodjon tudasd velem ;)
amugy neked mukodnek a layer7 filterek, mert nekem valahgy vegkepp :(
nemtudom blokkolni a p2p aplikaciokat vegkepp
yeager
 

Mensagempor Syl » Sex Mai 18, 2007 1:22 pm

p2p -vel én is bajban vagyok, nem az igazi.
Közben olvastam újra a load balancing resolved topicot, és ott 2.28 -ra írta asrác.
MOst visszaállok arra egy teszt erejéig, ezt a verziót úgyis szétkonfigoltam, már azt sem tudom mi hova routol :(

kicsit más: skype -ot hasznalsz?
Syl
 

Mensagempor yeager » Sex Mai 18, 2007 2:54 pm

alltalaban hasznalok skypet, de amiota ez van azota nem probaltam, de az egyik kliensem panaszkodott hogy mindig szetkapcsol. viszont most jottem ra arra hogy ha kikapcsolom a QoS Layer7 filtering -et akkor mukodik a p2p blokkolas, ez feletebb erdekes. sott ha a HTTP-t fast ra allitottam akkor lasabban ment, szerintem valami baj lesz az adons-al
yeager
 

Mensagempor Syl » Sex Mai 18, 2007 5:58 pm

hmm ezeket én még nem tapasztaltam, de a skype nálam jól megy, eddig nem panaszkodtak. Ha valamire panasz van az a sebesség, de ezt próbálom orvosolni a 2 vonallal.

Közben sikeresen beillesztettem egy 400 GB-s HDD-t a rendszerbe. MOst töltöm vissza a dolgokat, hogy teszteljem, bár Claudio azt mondja, ha már fel tudtam mountolni, akkor menni fog. Inkább fullbarakom, hadd lássam képes a rendszer megcímezni az egészet. W2K -nál láttunk 128GB felett érdekes vegyesfelvégottat :)
Syl
 

Mensagempor Syl » Sex Mai 18, 2007 6:05 pm

visszatérve a load balancing-ra: egyelőre elvetettem a 2.28-at, mert abban alapból nem lehet 3 NIC-et. Inkább kísérletezgetek egy kört még itt.
Szerintem azért nem ment alapból, mert a 2 vonal különböző szolgáltatónál van. más a dns . Az egyik nem szolgálja ki amásikat és viszont.
Egy szerencsés fordulat folytán le tudom mondani a régebbit, és átmegyek az újonnan kötötthöz. Az ár jelentősen kedvezőbb. A sebesség ezen a vonalon, ahol ülök nem veri a max 512 feltöltést, de 40-50 KB/s -el megy fel lefele olyan 6.5 - 7.3 a http://www.speedtest.net alapján.
Szóval remélem 8 nap múlva egyszerűbb lesz a LB megoldása.
Syl
 

Mensagempor yeager » Sáb Mai 19, 2007 1:19 am

es az internet beallitasnal nem probaltad meg beallitani a mind a 2 isp dns-et? ha jol emlehszem ott meg lehet adni 3at. a LB-ban nem lehet megadni mindegyik kapcsolatra kulon dns-t? nekem is ket vonalam van, de mam-mas isp-tol, akkor ezekszerint nem fog mukodni :(. van egy 4mbit wifin es ha kiesik akkor szeretnem potolni agy 2mbit dsl-el, gondolom akkor ez igy nem fog mukodni
yeager
 

Mensagempor gamer » Qui Mai 24, 2007 2:21 pm

Nahh..

Mi is a helyzet ezzel a pureFTPd-vel? Ha jól értem akkor lehet a Brazilt FTP szervernek használni? vagy mi? mert ha igen akkor....
gamer
 

Mensagempor yeager » Sáb Mai 26, 2007 9:20 am

jol erted, ftp-nek is meg web-servernek is
yeager
 

Mensagempor gamer » Sáb Mai 26, 2007 7:19 pm

ohhh... és PONTOSAN hogy is? hogyan kell beállítani? hogyan osztok ki jogokat, stb... ?
gamer
 

Mensagempor gamer » Dom Mai 27, 2007 1:06 pm

ahh, ismét problémába ütköztem:

bekapcsoltam a squid proxy-t. transparent módba. honnan tudom hogy jól működik e?

Kipróbáltam, a menthető fájlméretet 2 kilobyte és 10 megabyte közé tettem. ha letöltök egy 8 megás állományt, azt ugye a proxynak tárolnia kellene... ha ujból letöltöm ezt ez állományt, ugyanolyan lassan jön le, mint legelőször. ebből azt a következtetést vonhatom le, hogy a proxy nem mentette a fájlt, vagyis a cache nem működik rendesen. a vinyó lámpája csak néha villan fel.... mi lehet a probléma?
gamer
 

Mensagempor Syl » Dom Jun 03, 2007 3:28 am

yeager:

>es az internet beallitasnal nem probaltad meg beallitani a mind a 2 isp dns-et?
nem erre nem gondoltam

> a LB-ban nem lehet megadni mindegyik kapcsolatra kulon dns-t?
de elvileg lehet, csak én még nem találtam meg melyik fájlba kellene írni :(

>nekem is ket vonalam van, de mam-mas isp-tol, akkor ezekszerint nem fog mukodni :(.
Az a helyzet, hogy amit találtam, az 2.28-ra vonatkozó leírás volt. A visszajelzések alapjánmúködik is, de nekem 2.30-van , és azon nem akart öszejönni. 2.28-ban pedig nem alap a 3 nic, aban ezt kell varázsolni

Közben nem sikerült átmennem a 2. vonallal is az új szolgáltatóhoz, hogy 1 DNS-t használjon mindkét vonal, így felmondtam a régit.
Még utánajárok mikor mehet rá újra net, akkor válik megint aktuálissá a kérdés.
üdv:
Syl
Syl
 

Mensagempor Syl » Dom Jun 03, 2007 3:30 am

Gamer: Érdekel még az FTP szerver dolog?
én beállítottam, működik is, igaz most nem az a bfw-m megy, hanem a 2.28-as.

Syl
Syl
 

Mensagempor gamer » Dom Jun 03, 2007 9:48 am

Hali!

Az FTP-s dolog annyira már nem aktuális, viszont a proxy-s kérdésem annál inkább...
gamer
 

Mensagempor Syl » Dom Jun 03, 2007 12:16 pm

új fejlemények:
Valahool olvastam, hogy 2-en is használják ugyan azt az adsl hozzáférést egyszerre.
Nosza gondoltma épp megszűnt a régi itt a modem + 2. telefon vonal miért ne.
.... éééééééés .... müködik :)))) :lol:
szal most van 2 elvileg 18 megás vonalam ugyana tttól a szolgáltatótól :)

Tehát nagyon aktuálissá vált, hogy lehet ezt a 2-t összefűzni. (1ik lábon ADSL modem, másikon 2.28 BFW fix IP-vel)
Valaki jutott ebben valamire? Én elkezdtem 2.30 -al a knowledge Base -ben találhatót csinálni, de a nexthop-ot nem eszi. teljesen tanácstalan vagyok :cry:

Amit eddig összeraktam, egy új 2.30 telepítés csak L7 szűrővel. 3 NIC benne, jól működik, bekapcsoltam a LoadBalance-ot, DNS-t fixre állítottam, mert különben nem megy ezután furcsa mód a minden a statikus kártyán megy ki.
Ha lehúzom a dsl-t nem változik semmi, de ha újra megy a dsl és lehúzom a statikus kábelt meghal minden :(
totál nem értem
Syl
 

Mensagempor yeager » Sáb Out 06, 2007 10:08 am

milyen a maximalis sebesseged? nekem az a gondom, hogy ha bekapcsolom a QOS-t akkor a 8/8Mbites vonalamon nemtudok nagyobb sebesseget elerni mint 3.5/1Mbit
yeager
 

Isso não é brincadeira, não?

Mensagempor josjefferson » Seg Dez 17, 2007 1:55 pm

Uma vez o Jô Soares disse que nem os húngaros entendem os húngaros.
josjefferson
 

Magyarul!!!

Mensagempor NTK » Sáb Mar 14, 2009 5:50 am

Üdv mindenkinek!

Mivel már elég régen írtatok, így várom azokat egy kis eszmecserére, akik szintén időnként elakadnak, mivel én is néha-néha megakadok. ;-)

Üdv: NTK
NTK
 

Re: Hungarian!

Mensagempor ccjoe » Qui Mai 28, 2009 11:36 am

Üdv mindenkinek!
Én új vagyok itt. De egy nagy kérdés. SIP telefont szeretnék a cégnél beüzemelni és nem megy. Tűzfal előtt megy de utána nem. Ez egy Linsys SPA-3102. Portok TCP/UDP 6050-6051, TCP/UDP 16384:16482. Csak foglalt a jelzés.
Találkozott már valaki ilyennel.

Ha van kérdés másnak akkor megpróbálok válaszolni mert én ezt használom egy nagy cégnél. (Full megszégyenít bármit és ingyen)
ccjoe
 

Re: Hungarian!

Mensagempor gamer » Qua Jul 29, 2009 1:30 pm

Azt azért nem mondanám hogy bármit megszégyenít... Mikrotiket nézted már? igan nem ingyenes, de kb 10.000 ft-ot nagyon megér. én azt használom évek óta (előtte brazil). Szolgáltató vagyok, nem beszélek hülyeséget.
gamer
 

Re: Hungarian!

Mensagempor ccjoe » Seg Ago 03, 2009 9:43 am

gamer escreveu:Azt azért nem mondanám hogy bármit megszégyenít... Mikrotiket nézted már? igan nem ingyenes, de kb 10.000 ft-ot nagyon megér. én azt használom évek óta (előtte brazil). Szolgáltató vagyok, nem beszélek hülyeséget.


Na nem is a fizetős cuccokra értettem. Mert ott én is találtam ami nagyon király.
ccjoe
 


Voltar para Other Languages Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 3 visitantes

cron