Bulgaria [INACTIVE]

BrazilFW help discussions in other languages.

Bulgaria

Mensagempor jaredharet » Sex Mar 03, 2006 1:02 pm

Are you there from Bulgaria or speek Bulgarian?

Има ли от българи или такива говорещи български?
Моля представете се тук :wink:


До сега потребителите говорещи български сме

jaredharet профил

el3c7r0n профил

babayaga профил

doboman профил

thegodfather профил


Ако някой съм забравил да казва
Editado pela última vez por jaredharet em Seg Mai 01, 2006 12:00 pm, em um total de 3 vezes.
jaredharet
 

Mensagempor el3c7r0n » Ter Mar 14, 2006 12:10 pm

yes , i speak bulgarian , but am not bulgarian :) , кво стаа брато откаде си ??
el3c7r0n
 

Mensagempor jaredharet » Ter Mar 14, 2006 12:14 pm

Аз съм от българия от град Стара Загора.
Ти от къде си и от къде си научил българския
jaredharet
 

Mensagempor el3c7r0n » Ter Mar 14, 2006 12:19 pm

от София съм , уча тука , от ВиетНам , ама по-добре пиши на английски че ще ни изгонят :P :P
el3c7r0n
 

Mensagempor el3c7r0n » Ter Mar 14, 2006 12:26 pm

any1 got problem with the webadmin ?? sumhow i can't connect to the webadmin anymore :( , "The page cannot be displayed " . There'z nothing wrong w/the main configuration file (LOCAL_IPADDR='192.168.0.1' , ENABLE_WEBADMIN='YES' , WEBADMIN_PORT='8180' ) ,i think i gotta reinstall the BFW to solve the problem :(
el3c7r0n
 

Mensagempor babayaga » Ter Mar 14, 2006 1:20 pm

айде трима сме :lol:
ама в тоя раздел тука клаудио ще ни бие :mrgreen:
babayaga
 

Mensagempor el3c7r0n » Ter Mar 14, 2006 4:07 pm

споко ше му кажа да ни премести

Claudio , can u move our topic to the OFF TOPIC forum ???
el3c7r0n
 

Mensagempor Esteban » Ter Mar 14, 2006 4:56 pm

el3c7r0n escreveu:any1 got problem with the webadmin ?? sumhow i can't connect to the webadmin anymore :( , "The page cannot be displayed " . There'z nothing wrong w/the main configuration file (LOCAL_IPADDR='192.168.0.1' , ENABLE_WEBADMIN='YES' , WEBADMIN_PORT='8180' ) ,i think i gotta reinstall the BFW to solve the problem :(


Are you typing http://192.168.0.1:8180 ? Remember you must write the URL in full.

By the way, as requested (though I'm not Claudio :) ) I'm moving the topic to the Off Topic forum.
Avatar do usuário
Esteban
BFW Beneméritos
 
Mensagens: 964
Registrado em: Ter Ago 30, 2005 7:24 pm
Localização: Weekdays @ 38.00ºS 57.55ºW & 38.11ºS 57.85ºW || Weekends @ 38.00ºS 57.55ºW & 38.55ºS 58.75ºW
BrazilFW Box:

Mensagempor jaredharet » Ter Mar 14, 2006 6:54 pm

М дайте в тази тема да си пишим само на български.
Тъй като не знам много EN за това може д мо обясните за кирилицата. :wink:

Та и да споделим опит:
Значи аз предложих на babayaga да направим BG език на BrazilFW и съм стигнал до 1/3-та от работата, но в момента се захванах с друг проект, но се надявам скоро пак да се върна към това с превода
jaredharet
 

Mensagempor babayaga » Ter Mar 14, 2006 7:19 pm

Абе тва животно PPTP Server за какво се ползва, че нещо не мога да му схвана смисъла?
babayaga
 

Mensagempor jaredharet » Ter Mar 14, 2006 8:08 pm

Ами това е "модерният вариант" за пускане на нет-а едно време почти всички доставчици пускаха нет-а си по мак адрес на лан картата (до предишната версия на BF също беше тъка) но сега вече всички доставчици използват PPTP портоколо. При него с име и парола юзъра се конектва (нещо подобно на dial-up) и тъка се подобрява сигурноста от вероятност за кражба на нет.

Лично аз все още не съм пробвал последната версия. Но ще се надявам ако някой от вас има възможност да го направи и да сподели дали работи PPTP Server-а и да каже впечатленията си.

В момента аз съм със вер 2,27 и моите впечатления са добри но доста бера грижи с машината и с конекциите и в момента що годе нещата са се закрепили добре и за момента нищо не ми се бара.
jaredharet
 

Mensagempor doboman » Qua Mar 15, 2006 5:22 am

Здравейте, да ви питам... някой има ли впечатления дали Simplified Firewall-а действително блокира
протоколите bittorrent и edonkey?
Имам чувството че май нещо не е наред.... :(
doboman
 

Mensagempor jaredharet » Qua Mar 15, 2006 5:46 am

Ами чесно да ти кажа не съм забелязъл въпреки, че с qoss-а съм пуснал да се филтрира.
Попринцип понамаля някоя друга излишна конекция но до колко незнам
jaredharet
 

Mensagempor el3c7r0n » Qua Mar 15, 2006 2:58 pm

Esteban escreveu:
el3c7r0n escreveu:any1 got problem with the webadmin ?? sumhow i can't connect to the webadmin anymore :( , "The page cannot be displayed " . There'z nothing wrong w/the main configuration file (LOCAL_IPADDR='192.168.0.1' , ENABLE_WEBADMIN='YES' , WEBADMIN_PORT='8180' ) ,i think i gotta reinstall the BFW to solve the problem :(


Are you typing http://192.168.0.1:8180 ? Remember you must write the URL in full.

By the way, as requested (though I'm not Claudio :) ) I'm moving the topic to the Off Topic forum.


thankz about moving us , the problem about webadmin'z not that , but i've reinstall it anyway :)

някой от ва пробва ли да инсталира Самба в БразилФВ ???
el3c7r0n
 

Mensagempor jaredharet » Qua Mar 15, 2006 3:02 pm

М не с каква цел искаш това?
Да инсталираш някоя търсачка ли?
jaredharet
 

Mensagempor el3c7r0n » Qua Mar 15, 2006 4:06 pm

не , просто интересно ми е да видя как става , иначе за цел немам , просто за share-ване , ама има и други начини защото Самбата е доста голяма всеки път като backup-ва ще отнеме много време , просто ми е интересно как става , не за нещо друго , ама явно никой не е пробвал :) нема значение :)
el3c7r0n
 

Mensagempor jaredharet » Qua Mar 15, 2006 4:13 pm

А да питам някои занимавал ли си е с ограничението на конекциите
jaredharet
 

Mensagempor babayaga » Qua Mar 15, 2006 5:21 pm

Като теглите торенти и примерно двама човека от ЛАН-а теглите едно и също нещо в списъка с пиърите какво IP ви показва? Защото на мен ми показва IP-то на рутера а не това на съседа (192.168.0.х) и съответно трафика между нас минава през рутера и се шейпва от QoS-a. Как ли не съм си играл и не мога да го оправя, единствения начин е да изключа QoS-a. Мързи ме сега да го пиша на англииски да го слагам в другия форум, но ако не измислиме нещо ще се напъна :)
babayaga
 

Mensagempor jaredharet » Qua Mar 15, 2006 5:56 pm

М аз пък оставъм с впечатление, че това май си е от самия торент тракер. Тъй като съм пускал и във кода ми направи нещо тъкова впечатление че имаше някви условия за локалните IP-та но просто ги бях гледал бегло. На тракера, които аз хоствах когато аз сеидвах нещо и някой от лана се конекваше към мен с локалното си IP.

А иначе във връзка с торентите да попитам как става това да мее показва като достъмен потребител (демек че съм с реално IP) :arrow: на рутера си ми е реално
jaredharet
 

Mensagempor babayaga » Qua Mar 15, 2006 6:01 pm

Виж си кой порт ти ползва клиента и ми дай port forward към твойто IP.

Е добре де, не може да е от тракера. Не е само в един-два, а във всичките. И тогава как тия хора дето са 100 човека зад един рутер с едно реално IP по другите квартални ланки им работи? Почти съм сигурен, че е нещо по настройките на рутера ама какво - не знам. Трябва да пробвам с някой друг Линукс ама сега нямам време :)
babayaga
 

Mensagempor jaredharet » Qua Mar 15, 2006 6:06 pm

А или грешка прав си сега погледнах кода по подробно и това, което съм гледал е било за валидните възможни IP-та

А иначе като махнеш QOS-а има ли го този проблем

Ами и аз тъка си мислех но не стана пренасочих порто, но пак ме дава като недостъпен
jaredharet
 

Mensagempor babayaga » Qua Mar 15, 2006 6:11 pm

Нещо бъркаш с rule-a, ето така трябва да ти изглежда:
Código: Selecionar todos
auto Y tcp 8860 192.168.0.17 dns #torrent

И не забравяй да го reload-неш ;)

A като изключа QoS-a пак си показва IР-то на рутера, но не шейпва трафика и си върви на пълна скорост.
babayaga
 

Mensagempor jaredharet » Qua Mar 15, 2006 6:14 pm

М незнам май по добре ше е да питъш в EN форума
jaredharet
 

Mensagempor el3c7r0n » Qui Mar 16, 2006 3:49 am

на другите им са реални динамични или реални стастични IP-та затова става , а при нас всичко е нереално динамично , така че ще показва само на Рутер IP-то


поне така мисля де :P :)
el3c7r0n
 

Mensagempor babayaga » Qui Mar 16, 2006 9:35 am

Ми не, не става. Аз съм си пренасочил порта, този на съседа също. Така и двамата все едно сме с реални IP-та на различни портове.
babayaga
 

Mensagempor jaredharet » Sáb Abr 15, 2006 5:27 am

babayaga
Гледам, че в една тема си питал за превръщане на TTL-а в 1 и искам да те питам успял ли си в начинанието
jaredharet
 

Mensagempor babayaga » Dom Abr 16, 2006 12:38 pm

Ами не стана както исках, даже малко се пооплескаха работите и го върнах по старо му. Сега нямам време да се занимавам пак с него :) Идеята ми беше да го направя като на Хоумлан сигнала :mrgreen:
babayaga
 

Mensagempor jaredharet » Dom Abr 16, 2006 2:00 pm

А попринцип освен, че при TTL-1 по трузно се рутира нет-а други преимущества и недостатъци има ли
jaredharet
 

Mensagempor babayaga » Dom Abr 16, 2006 2:09 pm

Мисля, че не. Това му е единствената цел.
babayaga
 

Mensagempor jaredharet » Qua Abr 19, 2006 5:49 pm

Някой може ли да ми каже за какво е новия UPnP модул и тествалили сет го.
jaredharet
 

Mensagempor el3c7r0n » Qua Abr 19, 2006 6:42 pm

не , в момента не ползвам рутер , иначе ползвали ли сте FTP i HTTP съвър ?? искам да направя рутер да стане като дата съвър , да може хората да качват и да свалят файлове , понеже аз съм админ на един сайт и искам да правя така да не ми се черпи хоста от файлове , и пък рутера ще го оставя 24/24 затова по-добре в рутер-а да кача тия съвъри . Ако сте пробвали и имате опити ми кажете как :)

Jaredharet : ти получи ли това дето в Скайп съм писал , нещо при настройките на търсачка не можах да се оправя , трябва ли да добавя нещо в конфиг-а на Апача ? аз така и не можах да го накарам да намира нещо . Помогни ми малко приятел :)

Ок , чакам вашите помощи , мерси предварително
el3c7r0n
 

Mensagempor jaredharet » Qua Abr 19, 2006 6:47 pm

Ами незнам май не
jaredharet
 

Mensagempor babayaga » Qui Abr 20, 2006 1:18 am

UPnP замества нуждата да си отваряш ръчно портовете на firewall-a. В програмата трябва да имаш такава опция за да ти работи. Давам пример с DC++:
Imagem
Работи само с Уин ХП доколкото знам.

el3c7r0n, виж тука: http://rzero.com/coyote/httpd.htm
babayaga
 

Mensagempor el3c7r0n » Sex Abr 21, 2006 8:44 am

thankz babayaga :)

@jaredharet - spoko , az shvanah ideqta :) . Ti probva li da indeksirash ot 2 razli4ni mashini ??? ako imash ideq , kaji :) , mersi otgovora vse pak
el3c7r0n
 

Mensagempor jaredharet » Sex Abr 21, 2006 10:36 am

el3c7r0n escreveu:thankz babayaga :)

@jaredharet - spoko , az shvanah ideqta :) . Ti probva li da indeksirash ot 2 razli4ni mashini ??? ako imash ideq , kaji :) , mersi otgovora vse pak
Аз за това я ползвам в момента индексира 10 машини ;) в сайта ако не си забелязъл е пусната тъкава версия доста отдавна
jaredharet
 

Mensagempor el3c7r0n » Sex Abr 21, 2006 1:26 pm

да де , разбрах че трябва да се инсталира Апач и ПХП на другите машини , ама после как да дам да ползват една и съща база данни, не съм добре запознат с web програмиране и SQL ??? иначе добре си го модвал , браво :)
el3c7r0n
 

Mensagempor jaredharet » Sex Abr 21, 2006 1:30 pm

Ами просто за път до базата данни въвеждаш IP-то на машината където ти е базата данни
jaredharet
 

Mensagempor el3c7r0n » Sex Abr 21, 2006 2:43 pm

аха , разбрах вече , мерси приятел :)
el3c7r0n
 

Mensagempor babayaga » Sex Abr 28, 2006 1:34 pm

Имате ли идея как може на даден юзер да му задам минимална 100% гарантирана скорост? Демек ако имам 10 Мбит и няколко човека я изпълват когато дадения узър почне да тегли за него веднага се освобождава гарантирания канал.
babayaga
 

Mensagempor jaredharet » Sex Abr 28, 2006 1:58 pm

М незнам но това наистина е интересен въпрос и ако някой може да даде отговор ще сме му много благодарни
jaredharet
 

Próximo

Voltar para Other Languages Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 2 visitantes

cron