Czech [INACTIVE]

BrazilFW help discussions in other languages.

Czech

Mensagempor Mik » Sex Jan 27, 2006 4:46 pm

Ceske forum.

Ptejte se na co chcete, ale piste bez hacku a carek :).
Mik
 

Re: Czech

Mensagempor petzed » Dom Fev 26, 2006 8:37 am

Cus
hledam nejakou minidistribuci a tato se mi hodne libi.
Da se na BrazilFW spustit programy jako Samba, MySQL,ipfm aj.?
Diky
petzed
 

Mensagempor dido » Ter Mar 14, 2006 7:02 pm

cosik was malo na tym ceskym forum : :P :P
dido
 

Zdravím

Mensagempor dlaci » Qua Abr 12, 2006 3:07 am

Zdravím česky mluvící spoluobčany:) :lol: Měl bych dotaz, podařilo se někomu na Brazil fw rozjet Wireless AP? Prosím o detailní popis jak, pokud možno s Atheros kartou.

Jo a bridge.tgz mi nejak nikdy nejel.

Zdarec a díky
dlaci
 

Mensagempor Saty » Qua Abr 12, 2006 7:56 am

Zdravim, chci se zeptat jak mate nastaveny timeout TCP spojeni?
Saty
 

Mensagempor Saty » Qua Abr 12, 2006 8:02 am

Další otázečka na jakém stroji provozujete brazilfw a co vše dělá?
Já to jedu na PIII 450Mhz a ve špičce se nyní začaly objevovat problémy - zvýšení latence, počet spojení je po nastavení tcp timeout na 60min už lepší, ale vypadá to že už to nedává procesor, na LAN je routovaná jedna veřejná síť a dvě neveřejná za NATem, dále tam běží RRDStat a Prometheus QoS.

Objednal jsem nový stroj DELL Optiplex GX240 - P4 1,6GHz, 512MB RAM, 2x3Com 3C905C "Tornado"
Tak by to mělo pomoc. Do 6Mbps to bylo celkem bez problému, teď přes to teče 10Mbps, uvidíme co nový stroj.
Saty
 

Mensagempor RAket » Seg Abr 17, 2006 12:11 pm

Saty escreveu:Další otázečka na jakém stroji provozujete brazilfw a co vše dělá?
Já to jedu na PIII 450Mhz a ve špičce se nyní začaly objevovat problémy - zvýšení latence, počet spojení je po nastavení tcp timeout na 60min už lepší, ale vypadá to že už to nedává procesor, na LAN je routovaná jedna veřejná síť a dvě neveřejná za NATem, dále tam běží RRDStat a Prometheus QoS.

Objednal jsem nový stroj DELL Optiplex GX240 - P4 1,6GHz, 512MB RAM, 2x3Com 3C905C "Tornado"
Tak by to mělo pomoc. Do 6Mbps to bylo celkem bez problému, teď přes to teče 10Mbps, uvidíme co nový stroj.


Myslím, že máš pravdu, 450 PIII už 10Mbps nebude stíhat qosit. Aspoň podle toho co píší ve fóru Prometheus na czfree.net
RAket
 

Mensagempor dlaci » Qui Abr 20, 2006 8:14 am

Radši bych používal silnější stroje.Já používám AMD Duron 900MHz a chystám se nasadit AMD Athlon XP 1700+. Nejradši bych použil VIA platformu řady Eden. Ale ty peníze:)
dlaci
 

Mensagempor danangel » Sáb Abr 29, 2006 8:24 am

Cauves, zacal uz nekdo pracovat na ceskym prekladu? Ne ze by byl tedy nejak zvlast potreba, ale kdyby se naslo par ochotnych lidi, taky bych necim prispel a mohli bychom mit alespon cesky webadmin sajty... 8)
danangel
 

Mensagempor dlaci » Dom Mai 14, 2006 5:08 pm

to je zajímavý nápad. Toto je povedená distribuce, podle mě u nás zas tak známá není. Ikdyž to umí vše podstatné. Jen nemám zkušenosti, s nahozením přímo toho brazila jako Access point - zatím to používám především jako router.
dlaci
 

Mensagempor Saty » Qui Jun 01, 2006 7:10 am

Chlapi používá někdo z vás connlimit?
Saty
 

Mensagempor riddick » Qui Jun 08, 2006 4:59 am

zatím ne. je to beta. ale až bude čas zkusím to. neměl by to být problém
riddick
 

Mensagempor danangel » Qua Jun 14, 2006 1:28 pm

to dlaci:

JJ, souhlasim, AP rezim je asi malinkato problem. Ja tam narval Z-Com XI-626 a podarilo se mi ji nahodit, ale po pripojeni na ni nenapingam brazila :(. Zkousim to tedy rovnou v bridgi s dvema ethernetama, ale stejne. Mozna prinese mnohe zmeny ten novy balicek k webove sprave wifi v betatestovani. Az bude dodelanej, ulehci snad dost prace.

Ten preklad bych klidne s neci spolupraci udelal. Mohlo by to byt docela zajimavy a zas tolik prace s tim byt nemuze. Vzdyt je tu poskromnu textu.

Jinak souhlas, super distribuce. Moc se mi to libi. :aplause: Kam se s.... hardwarove routry...
danangel
 

Prometheus

Mensagempor Pekis » Qua Jul 19, 2006 6:09 pm

Zdravím.

Muze mi nekdo poradit jak nainstalovat na BrazilFW QoS Prometheus.

Udelal jsem to podle tohoto naavodu.

Install Howto

disable Brazilfw/Coyote QOS

config your prometheus.conf and prometheus.hosts

create dir /etc/prometheus/
via ftp add-on copy
prometheus binary to /etc/prometheus/ (bin)
chmod +x prometheus (make executable)
crontab, prometheus.conf and prometheus.hosts to /etc/ (ascii)
create directories and files for logs and stats:
cat > /var/http/htdocs/traffic.html (Ctrl+C)
cat > /var/http/htdocs/preview.html (Ctrl+C)
mkdir /var/http/htdocs/logs/
edit rc.local and add
/usr/sbin/crond
/usr/bin/crontab /etc/crontab
/etc/prometheus/prometheus -n

backup

Udelal jsem vse podle navodu, ale nejsou mi jasne tyto body.

via ftp add-on copy
prometheus binary to /etc/prometheus/ (bin)
chmod +x prometheus (make executable)


Petr
Pekis
 

Re: Prometheus

Mensagempor RAket » Sáb Ago 19, 2006 7:47 am

via ftp add-on copy ..to znamená že si stáhneš promethea do kompiku s bfw přes ftýpko, ale můžeš to udělat třeba i přes pscp..

prometheus binary to /etc/prometheus/ (bin) ..znaméná že dáš zkompilovanou binárku promethea do složky /etc/prometheus/..
...jestli jsem to dobře po chopil


chmod +x prometheus (make executable) ..tento bod nevím
RAket
 

Mensagempor RAket » Sáb Ago 19, 2006 11:54 am

..mě na bfw, fungovalo AP v pohodě..
hardware XI-626, verze bfw 2.26..
jen se nedal regulovat výkon páč nebyla zkompilovaná ta správná verze hostap, jestli se nepletu a na kompilování jiné jsem neměl čas...jinak s nastavením nebyl problém.. iwconfig, ifconfig +backup atd.

pozn. právě na 2.28 zkouším Prometheus QoS 0.6, zatím velmi dobré..narozdíl od toho shaperu ve web rozhraní...když nepočítám qos přes vlastní skript :wink:
RAket
 

Mensagempor Saty » Qua Ago 23, 2006 7:13 pm

Máš zkompilovanou 0.6? Nemám to kde zkompilovat, hoď to někde na download
Saty
 

Mensagempor RAket » Qua Ago 23, 2006 7:19 pm

Saty escreveu:Máš zkompilovanou 0.6? Nemám to kde zkompilovat, hoď to někde na download


Jo mám ji zkompilovanou, ale nemám žádný ftp a nechce se mi včil hledat po netu kam to uploadnout...jestli chceš pošlu ti to do mailu a můžeš to pak někde vystavit nebo mi dej pls tip na nějakou službu na webu a já to tam hodím...
RAket
 

Mensagempor danangel » Qui Ago 24, 2006 7:56 am

ano, ap uz jsem taktez rozjel s onou XI-626kou... s regulaci vykonu jsem zatim necvicil, protoze na tom nemam moc vykonnou antenu... rad bych tam ted dal 5GHz kartu SparkLAN WX-760A 802.11a+g PCI... napada nekoho, zda by mohli vzniknout problemy? bude na to iwconfig pripravenej (prepinani "a" a "g", kanaly, vykony, atd.)?
danangel
 

Mensagempor Saty » Qui Ago 24, 2006 6:28 pm

Zkompilovaná binárka promethea je k dispozici na http://www.verovice.net/prometheus
Saty
 

Mensagempor petzed » Sex Out 06, 2006 4:53 pm

danangel escreveu:Cauves, zacal uz nekdo pracovat na ceskym prekladu? Ne ze by byl tedy nejak zvlast potreba, ale kdyby se naslo par ochotnych lidi, taky bych necim prispel a mohli bychom mit alespon cesky webadmin sajty... 8)


Mam prelozeno cca 90% textu. Az to budu mit hotovy, tak to sem postnu, abychom tu dodelaly pripadny nesrovnalosti/nepresnosti a chyby.
petzed
 

Mensagempor danangel » Qui Out 12, 2006 1:19 am

Nice. Dej urcite vedet. Radi pomuzeme :)
danangel
 

Mensagempor petzed » Sex Out 27, 2006 7:35 pm

Takze tady je ta cestina, prosim, nekamenujte me za ty chyby. Neni to uplne 100% prelozeny. Jsou tam zapomenete veci, u kterych presne nevim, jak je prelozit, tak aby davaly technicky smysl a nebyly prilis dlouhe. :oops:
http://brazilfw.ic.cz/files/webadmin.cze
petzed
 

Mensagempor danangel » Dom Out 29, 2006 6:40 am

Dobra prace. Mrknu na to hnedle jak doresim problemy souziti BrazilFW x Mikrotik. Kdyztak doplnim.
danangel
 

Mensagempor filo » Seg Out 30, 2006 6:39 am

danangel escreveu:Dobra prace. Mrknu na to hnedle jak doresim problemy souziti BrazilFW x Mikrotik. Kdyztak doplnim.

Pockej s tim mrkanim, prave opravuju gramaticke chybky a preklepy, za chvili vystavim verzi k dalsim upravam, na ktere si netroufam, neb nemam BFW pri ruce.
Update : dokonceno, viz muj prispevek nize
Editado pela última vez por filo em Seg Out 30, 2006 6:54 am, em um total de 2 vezes.
filo
 

Mensagempor filo » Seg Out 30, 2006 6:52 am

petzed escreveu:Takze tady je ta cestina, prosim, nekamenujte me za ty chyby. Neni to uplne 100% prelozeny. Jsou tam zapomenete veci, u kterych presne nevim, jak je prelozit, tak aby davaly technicky smysl a nebyly prilis dlouhe. :oops:
http://brazilfw.ic.cz/files/webadmin.cze

Super, diky za ty preklady, opravil jsem gramatiku a preklepy a tady je to pripraveno k "doprelozeni" ;)
http://brazilfw.wz.cz/soubory/webadmin.cze
filo
 

Mensagempor Nick » Ter Nov 07, 2006 9:44 am

Sice to nekde trosku nesouhlasi s originalem, ale pro neanglicky mluviciho zacatecnika je to obrovska pomoc. Diky Vam panove :aplause:
Nick
 

Mensagempor petzed » Ter Nov 07, 2006 12:34 pm

Nick escreveu:Sice to nekde trosku nesouhlasi s originalem, ale pro neanglicky mluviciho zacatecnika je to obrovska pomoc. Diky Vam panove :aplause:

Tak to pooprav! :) Nebo napis radky kde se preklad vzdalil moc od originalu a opravime to.
Podle me kolikrat i original pouziva nekolik ruznych veci k vyjadreni jedne. Navic jsem vetsinu prekladal bez BrazilFW. Predevsim QoS a chybove/informativni hlaseni.
petzed
 

Mensagempor kimowski » Seg Fev 12, 2007 9:58 am

Mam takovy dotaz. Je mozne se prihlasit k webadminu ze strany Internetu (WAN)? Chci pouzivar BFW ve vnitrni siti jako router pro subnety a potrebuji jej adminovat z obou stran...Diky za odpovedi
kimowski
 

Mensagempor petzed » Seg Fev 12, 2007 11:47 am

Urcite. Ted si nejsem jistej, jestli je to primo ve web administraci, ale jelikoz to je unix, neni zadny problem to otevrit ve firewalu pres prikaz.
petzed
 

Mensagempor filo » Qui Fev 15, 2007 9:57 am

kimowski : Do webadminu se dostanes zvenci po nainstalovani balicku sslwrap.tgz jako https://tvojevenkovniIP:8181
filo
 

Re: Czech

Mensagempor Trcukdriver » Qua Mar 14, 2007 12:45 pm

Ahoj
Hned se teda zeptam.Mam par veci co potrebuju projit.
Neumim s linxem delat.Mam tuhle firewall v pocitaci.Rad bych pouzil plug in FTP server.Mam jeden mensi disk kde je firewall nahrana a druhy ktery chci vyuzit na FTP server.Jak teda presne nainstaluju plugin ftp?Jak pak nastavim ten druhy harddisk aby se tam ukazoval a jak ho zformatovat?
Dale potrebuju presne poradit jak nastavit router.Mam tri lan karty.Jedna internet a 2XLAN jedna lan na jedne IP a druha na jine IP.CHci aby byli blokovane pristupy od jedne k druhe LAN.Jak to presne nastavit v rules?Dale potrebuju nastavit rychlost zvlast pro kazdeho klienta!Jak to presne udelat?JSou tam vzdycky dve moznosti down celkova a pak cosi jako na C.Dale se to jeste mota stim QOS?Jak to QOS nastavit?Zda se mi ze tam je tez moznost nastaveni rychlosti ale jakoby pro cely router.Staci kdyz ke kazde IP ktera je napojena dam rychlost up down kterou se maji ridit?Skratka mi prosim pokud mozno popiste cely postup srozumitelne.
Mockrat dekuju
Trcukdriver
 

Mensagempor filo » Qui Mar 22, 2007 11:04 am

To Trcukdriver:
Ahoj, jak ti jde polština ? ;) S tím druhý diskem už jsem to vysvětloval jednomu Polákovi tady viewtopic.php?t=58629&highlight=
Ve zkratce : Disk si naformátuj na ext2 (lze i fat16) a pak ho musíš připojit v /etc/rc.d/rc.local tak, jak jsem popisoval v tom odkazovaném vláknu.
Co se týče toho ftp balíčku, ještě jsem neměl čas ho vyzkoušet, mám ftp rozjeté starším způsobem ručně (balík myftpd.tgz). Co jsem viděl, měla by stačit standardní instalace a pak naklikat ve webadminu. Jak je to s userama netuším.
S druhým problémem (tři karty ) ti neporadím, ale už jsem něco zahlíd na toto téma v english fórum, pohledej.
Co se týče QoS, používám manual class config, pro každé PC si vytvořím zvláštní class a tomu přiřadím minimální a maximální download/upload. Funguje to spolehlivě, takže do toho nerýpu.
Podrobnosti třeba tady http://dolly.czi.cz/coyote/tutorial/qos-setup.asp
filo
 

Mensagempor Trcukdriver » Qui Mar 22, 2007 5:37 pm

Ahoj
Dik za pomoc polsky umim a rychlost jsem vyresil.
Problem pro me zustava ten ftp a jeste nejake plugin"y"
Kdyz podle navodu - popisu chci nahrat plugin z fllopy tak se zacne trochu nacitat disketa a pak zustane stat nic nedela a kdyz chci mount znovu uz pise ze je disketa bussy.Nevim jestli je to mechanikou ale jinak mi funguje.Jak se to da vyresit?
Protoze moc neumim stim linuxem a teda ani programovat vtom BrazilFW tak mi prosimte rekni jak vyvolam ty funkce teda kam mam zadavat ty prikazy na nastaveni ftp?A rekni mi jak ten disk mam sformatovat?Abych zachoval v disku jedne partition BrazilFW a do druhe udelal FTP.Rad bych pouzil aji druhy disk v pocitaci samozrejme vetsi na ftp.Kde a jak vyvolam ty prikazy na format a jak je udelam?Pri instalaci BrazilFW mi to na konci naformatovalo i druhou partition mozna uz prave na pouziti do ftp.
Zkratka mi jeste prosim pokud mas cas a muzes napis kde jsou ty prikazove radky a jake pouzit na ten format treba i druheho disku
DIK
Trcukdriver
 

Mensagempor filo » Qui Mar 22, 2007 5:49 pm

Aha. Pluginem myslíš balíček tgz ? Tady kb.php?mode=article&k=48 je kompletní obecný návod, jak dostat jakýkoli nový balíček do BFW, dokonce v několika variantách.
Formátování : Kolega Nachazo nedávno vystavil balík hdtools, možná to jde pomocí něj, netuším. Osobně bych to dělal přes některou z utilitek na Hiren's Boot CD, je jich tam na práci s partišnama dost. Nechci tady dávat přímý odkaz na stažení, ať mě admini neseřvou, vygoogli si "Hiren's Bootcd 8.9"
Pokud o BFW moc nevíš, mrkni na moje stránky http://www.brazilfw.wz.cz/ snad ti to potom bude o něco jasnější. Psal jsem to jako začátečník pro začátečníky a taky jsem v tom ze začátku docela plaval. Postupem času se to zlomilo, u tebe to nebude jiné.
filo
 

Ano jde to - webmin z wan.

Mensagempor harryho » Ter Jul 17, 2007 4:03 pm

Pouzivali jsme Brazila jako hlavni router s natem a za nim byla sit s cca 150 pocitaci a soucasne nekolik zakazniku ma rovnez vlastni router (i Brazila s natem) a funguje to bez problemu. Lze dokonce protunelovat pristup na webmina techto vnitrnich routeru az z internetu. (Mame kolegu mimo nasi sit a dohleduje to z internetu). Musi se mu vsak povolit administrace z venku a vrele doporucuji pouzit modul pro sifrovane spojeni (https). Nejstarsi router nam bezi na starem dobrem Compaqu asi 3 roky jeste na Coyote bez nejmensich problemu.
A pokud jste nekdo na grafy, pouzijte RDD statistiky http://dolly.czi.cz/coyote/. Da to trochu starosti to prinutit pracovat, ale jak se to rozjede, tak to maka dobre. Chce si to trochu projit navod.
:idea: Pokud mam Brazila hodnotit, tak po cca 3 letech pouzivani naprosta spokojenost. Pouzivame ho vsak vyhradne na routery s LAN rozhranim. Wifi sme na nem netestovali.
harryho
 

FTP

Mensagempor Trcukdriver » Qui Set 06, 2007 7:38 pm

Ahoj vsem
Co teda presne potrebuju vedet jak to nahrat do toho Brazil FW.Pres webadmina to pujde?Nebo musim mit tu klavesnici a monitor a nahravat to primo?Psali neco o konsole co to je?Napiste mi nekdo podrobny navod jak to mam udelat.Porad nerozumim tomu programovani v linuxu mount unmout atd......co tam a kde mam presne napsat a udelat abych si nahral balicky add ons do toho webadminu abych je pak mohl vyuzivat.Chci prave vedet kdyz disk sformatuju na linuxovy system muzu tam pak ukladat windows data?Diky vsem za odpovedeti
Trcukdriver
 

FTP

Mensagempor Trcukdriver » Qui Set 06, 2007 7:39 pm

Ahoj vsem
Co teda presne potrebuju vedet jak to nahrat do toho Brazil FW.Pres webadmina to pujde?Nebo musim mit tu klavesnici a monitor a nahravat to primo?Psali neco o konsole co to je?Napiste mi nekdo podrobny navod jak to mam udelat.Porad nerozumim tomu programovani v linuxu mount unmout atd......co tam a kde mam presne napsat a udelat abych si nahral balicky add ons do toho webadminu abych je pak mohl vyuzivat.Chci prave vedet kdyz disk sformatuju na linuxovy system muzu tam pak ukladat windows data?Diky vsem za odpovedi
Trcukdriver
 

Mensagempor Marcelo - Brazil » Ter Dez 18, 2007 9:15 am

Somebody can help me with Czech language  here -> viewtopic.php?t=62425

Tks.
BFW não é meu hobby, é meu router !
Não dou suporte.

"Nem sim, nem não, mas muito pelo contrário, não sou contra nem à favor,
porque em matéria de certas coisas o mais importante é o principalmente,
aliás inclusive, não resta a menor dúvida".
De algum politico brasileiro...
Avatar do usuário
Marcelo - Brazil
BFW Founder
BFW Manager
BFW Beneméritos
 
Mensagens: 3187
Registrado em: Qua Ago 24, 2005 10:40 pm
Localização: Campinas - São Paulo
BrazilFW Box: Hp Proliant ML30 Gen 9, Intel® Xeon® E3-1200 v5 3,0 Ghz, 8 Gb ram DDR4, 1 Tb HD, Links 120x12 mb/s cabo + 100x100 mb/s fibra. Addon: Unifi, 50 clientes lan + 50 cliente wireless.

Re: Podobny problem

Mensagempor harryho » Dom Jan 27, 2008 1:04 pm

Saty escreveu:Další otázečka na jakém stroji provozujete brazilfw a co vše dělá?
Já to jedu na PIII 450Mhz a ve špičce se nyní začaly objevovat problémy - zvýšení latence, počet spojení je po nastavení tcp timeout na 60min už lepší, ale vypadá to že už to nedává procesor, na LAN je routovaná jedna veřejná síť a dvě neveřejná za NATem, dále tam běží RRDStat a Prometheus QoS.

Objednal jsem nový stroj DELL Optiplex GX240 - P4 1,6GHz, 512MB RAM, 2x3Com 3C905C "Tornado"
Tak by to mělo pomoc. Do 6Mbps to bylo celkem bez problému, teď přes to teče 10Mbps, uvidíme co nový stroj.


Narazili jsme na podobny problem. Nakonec jsme to rozdelili na 2 stroje za sebou. Na jednom jsme pustili jen Prometheuse a na druhém NAT a od té doby pohoda.
harryho
 

Próximo

Voltar para Other Languages Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 2 visitantes

cron