Czech [INACTIVE]

BrazilFW help discussions in other languages.

Munin

Mensagempor harryho » Dom Jan 27, 2008 1:36 pm

Nevidel nekdo nekde balicek Munina (http://munin.projects.linpro.no/) pro monitorovani, pripadne nejaky postup jak tam dostat alespon Munin-nod.
harryho
 

Qos

Mensagempor Finito3 » Sex Mar 21, 2008 10:21 am

Zdravím,
poradí někdo s nastavením Qos?
Potřebuji rozdělit pásma jednotlivým uživatelům sítě, Download funguje dobře,ale u Uploadu se vyskytují problémy. Mám nastavenou hodnotu real upstream bandwith na 100kbit/s což jestli jsem správně pochopil, znamená, že v součtu Upstreamu všech připojených počítačů nepřesáhne hodnotu 100kbit/s aspon u downloadu mi to tak vychází... Mám nastavené i clasy jednotlivých počítačů, které mají samozřejmě nižší hodnotu upstreamu. Jak říkám, download nedělá problémy,ale jakmile někdo začne stahovat něco pomocí torrentů, automaticky na upstreamu dostane celou šířku pásma. A to i přes to že na clasu má hodnotu nižší. Což ve výsledku znamená, že využije celý upstream na úkor ostatních uživatelů, což není žádnoucí.
Clasy jsem zkoušel nastavovat několikrát, pokaždé však bezvýsledně. Brazil používám chvíli, takže nevím co s tím.
Nějlépe bych uvítal příklad fungující konfigurace.
Díky za užitečnou informaci.
Finito3
 

Re: Czech

Mensagempor skorec1 » Seg Ago 04, 2008 1:46 pm

ahoj, tusim ze nema vyznam zakladat novy thread preslovakov ked cesi bratia :D inak neviem ci tu este niekto chodi ale...
vedel by mi niekto povedat naco je vlastne toto? http://www.brazilfw.com.br/users/woshma ... ld.tar.bz2
je to brazilFW ktory sa chova ako program na linuxe a nie ako opracny system alebo co?
skusal som to rozbali ane neviem cez co, a ked som to rozbaloval cez "preskumnika" tak mi to pri rozbalovani vypisalo chybu...
skorec1
 

Re: Czech

Mensagempor skorec1 » Sex Set 05, 2008 5:20 am

vedel by mi niekto poradit? ako hlavnu branu do internetu mam Brazil FW, nanom mam 2xGW do internetu (Static)
GW1 modem 10.0.1.1 -------------- Brazil FW 10.0.1.2
GW2 modem 10.0.2.1 -------------- Brayil FW 10.0.2.2

z Brazila je LAN 192.168.2.100 uz do lokalnej sieti

cez Port Forwarding by som chcel smerovat rôzne porty na ktorukolvek branu, ale nejako mi to nejde, neviete poradit?
skorec1
 

Re: Czech

Mensagempor skorec1 » Ter Set 09, 2008 8:35 am

no takze diky yeagerovi sa mi podarilo rozbehat plne funkcny LoadBalance na Brazil FW
Internet Configuration
GW1 modem 10.0.0.1 -------------- Brazil FW 10.0.0.2(eth1) - First Internet Link
GW2 modem 10.0.1.1 -------------- Brazil FW 10.0.1.2(eth2) - Second Internet Link
GW3 modem 10.0.2.1 -------------- Brazil FW 10.0.2.2(eth3) - Third Internet Link
GW4 modem 10.0.3.1 -------------- Brazil FW 10.0.3.2(eth4) - Fourth Internet Link

Enable Load Balance
GW 1,2,3 a 4 su Load Balance - vaha linky(Weight) je vsade nastavena na 1( to znamena ze cez kazdu jednu linku downloadne rovany pocet dat)

LAN Configuration
z Brazila FW je vyvod uz do lokalnej sieti LAN(eth0) port 192.169.2.1

pri pouziti Load Balance môze nastat problem u nektorych programov ktore nemaju radi viac GW ale to sa porisilo v Configuration Files

Código: Selecionar todos
# port pre HTTP
iptables -t mangle -I PREROUTING -i eth0 -p tcp --dport 80 -j MARK --set-mark 4
iptables -t mangle -I PREROUTING -s 192.168.0.1/24 -p tcp --dport 80 -j MARK --set-mark 4
# port pre ICQ, v mirande to robilo dost velky problem
iptables -t mangle -I PREROUTING -i eth0 -p tcp --dport 5190 -j MARK --set-mark 4
iptables -t mangle -I PREROUTING -s 192.168.0.1/24 -p tcp --dport 5190 -j MARK --set-mark 4
# Age Of Empre 3
iptables -t mangle -I PREROUTING -i eth0 -p tcp --dport 2300 -j MARK --set-mark 4
iptables -t mangle -I PREROUTING -s 192.168.0.1/24 -p tcp --dport 2300 -j MARK --set-mark 4
iptables -t mangle -I PREROUTING -i eth0 -p udp --dport 2300 -j MARK --set-mark 4
iptables -t mangle -I PREROUTING -s 192.168.0.1/24 -p udp --dport 2300 -j MARK --set-mark 4


set-mark 1 = eth1
set-mark 2 = eth2
set-mark 3 = eth3
set-mark 4 = eth4

update!!! 4xDSL 13Mbit/s ale to uz nestiha prepoj
do 5Mbis 30ms, do 10Mbit/s cca 50ms nad 10Mbit/s 50 do 150ms
skorec1
 

Re: Czech

Mensagempor bencop » Sex Fev 27, 2009 7:37 am

Vie mi niekto poradit v WOL cez brazilFW? V tutorial je sice nieco popisane ale nejako mi to nefunguje.

Moja predstava by bola asi taka ze by som sa chcel pripojit cez putty na brazilFW a odtial si zobudil moj hlavny pocitac.
Pocitac viem prebudit cez iny pocitac v rovnakom subnete, takze predpokladam ze stanica je dobra nastavena.Problem je ze by som si chcel pocitac zobudit aj na dialku cez internet alebo aspon cez putty priamo z brazilFW. Vie niekto poradit ako nato?
bencop
 

Re: Czech

Mensagempor Bender » Sex Fev 27, 2009 8:46 am

WOL Súhlasíte s použitím počítača a tunel s Putty pre prístup k Windows Remote Desktop.
Bender
 

Čeština pro BrazilFW 2.31.10 / Czech language for BFW 2.31.1

Mensagempor Libor » Dom Mar 01, 2009 4:14 pm

Ahoj všem přiznivcům a uživatelům BrazilFW

nějak jsem nikde neobjevil kompletní překlad BFW a tak jsem si ho přeložil sám a pokud někdo má zájem, tak tady je výsledek:

http://hrusky.com/BFw/language.tgz
Jedná se o překlad k poslední stable verzi 2.31.10

- nějak (třeba přes WinSCP se připojte na svůj router
- pomocí příkazu mount /dev/boot /mnt -t vfat si připojte bootovací oddíl
- vlezte do adresáře /mnt
- zazálohujte si původní soubor language.tgz a nahraďte jej tímto staženým
- vylezte z adresáře /mnt
- pomocí příkazu umount /mnt sopět odpojte bootovací oddíl
- restartujte router
- přihlaste se do webadminu svého routeru
- hned na první stránce si změňte jazyk na češtinu a potvrďte volbu
- zazálohujte si router

No a to je vše. Samozřejmě těch způsobů, jak tam tu češtinu dostat je víc a toto je jen jeden z nich.
Pokud tam najdete nějakou chybu, tak si jí buďfto opravte sami nebo mi jí nahlašte.

Libor
Libor
 

Re: Czech

Mensagempor Bender » Seg Mar 02, 2009 8:41 am

!+
Bender
 

Re: Czech

Mensagempor Libor » Seg Mar 02, 2009 9:51 am

bencop escreveu:Vie mi niekto poradit v WOL cez brazilFW? V tutorial je sice nieco popisane ale nejako mi to nefunguje.

Moja predstava by bola asi taka ze by som sa chcel pripojit cez putty na brazilFW a odtial si zobudil moj hlavny pocitac.
Pocitac viem prebudit cez iny pocitac v rovnakom subnete, takze predpokladam ze stanica je dobra nastavena.Problem je ze by som si chcel pocitac zobudit aj na dialku cez internet alebo aspon cez putty priamo z brazilFW. Vie niekto poradit ako nato?


Protože se mi nechtělo řešit převod PHP skriptu do CGI, tak jsem si na BFW rozběhl Apache server (LAMP - někde jsem to tu vyšťoural) a na jeden z webů jsem si pověsil upravenou PHP stránky s funkcí WoL. Nyná běžným prohlížečem vlezu na tuhle stránku, v comboboxu si vyberu, který počítač chci zapnout, zadám heslo (ochrana proti vtipálkům) a zapnu stroj. Tím že to běží na stroji s BFW, tak mě to nic navíc nestojí a řeší to přesně můj problém. Pokud by byl zájem, tak ty tři soubory tvoříci WoL web sem můžu postnout.
Libor
 

Re: Czech

Mensagempor bencop » Ter Mar 03, 2009 4:27 am

Ak mozem poprosit mozes mi to poslat.
Zatial som to riesil cet ether-wake a aj to fungovalo, ale zistil som ze moja terajsia doska ma dost divnu poporu WOL. Lebo WOL mi ide len z rezimu SLEEP ale v tomto rezime mi sa aj tak vsetko "toci a vrci" a meracom je spotreba PC stale na vysokej urovni cca 150W. Z hybernate alebo zo Sleep v S3 rezime ho uz ale neviem prebrat cez WOL ale len hw stlacenim vypinaca.

Na starom PC som vedel pocitac zobudit aj ked bol softverovo vypnuty, resp. sietova karta vykazovala komunikaciu aj pri vypnutom stava - ale vtedy som nemal merac tak neviem kolko to malo v takom stave spotrebu
bencop
 

WoL

Mensagempor Libor » Ter Mar 03, 2009 4:08 pm

Tak tady je ta moje verze WoL ke stažení.
http://hrusky.com/BFw/WoL.zip
Stačí vybalit a nahrát na web ve vlastní síti s podporou PHP

- v souboru WoLconfig.php si nastav MAC adresy buzených počítačů.
- v souboru index.php si nastav heslo a broadcast adresu pro svou síť

Podmínkpou je, aby síťovka na buzeném počítači podporovala tzv. magic packet a bylo v setupu povoleno buzení od síťovky.
U notebooků mám zkušenost, že bez síťového napájení není síťovka živá a tudíž na síti nežije, ale s adaptérem to jede OK a notebook lze vzbudit..

P.S. Nějak jsem nenašel, jak ty věci uploadnout sem na web :-( . To fakt nejde, nebo jen blbě koukám :shock: ?
Libor
 

Re: Czech

Mensagempor bencop » Sex Mar 06, 2009 9:20 am

dik, vyskusam.
bencop
 

Re: Czech

Mensagempor bencop » Sáb Abr 11, 2009 3:23 pm

je mozne na BrazilFW spojazdnit okrem zapojenia sietovka - sietovka este aj wifi sietovku pre pripojenie sa s notebookom?
Cize by som mal 1x sietovku na pocitace pripojene kablom a 1x wifi na bezdratove pocitace a 1x sietovku na internet?
bencop
 

Re: Czech

Mensagempor bencop » Dom Abr 12, 2009 10:30 am

tak som nejako spojazdnil WIFI sietovu kartu v brazilFW ale :

na webrozhrani vidim v informaciach ze Network Status - Wireless Network - UP
ale neviem kde nastavit aby to nebolo v ad-hoc rezime ale aby to bolo v AP-rezime /je to karta WL-130g release R1.32, with RalinkTech chipset (RT2560F + others).
Neviem ci je vobec mozne na nom spojazdnit AP rezim.
Ale neviem sa spojit ani v Adhoc rezime s notebookom voci tejto wifi karte. a WIFI usb adapter dokonca tuto WIFI v brazilFW ani nenajde
bencop
 

Anterior

Voltar para Other Languages Forum

Quem está online

Usuários navegando neste fórum: Nenhum usuário registrado e 4 visitantes

cron